Dubrovacke Ljetne Igre - niezwykłe wydarzenie kulturalne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: m.marek

Czytano: 446 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 276 | Data: Tue, 14 Aug 2012 | 2 komentarzy

Doroczny, trwający 47 dni Letni Festiwal w Dubrowniku, przyciąga co roku setki tysięcy osób. Program festiwalu, umiejętnie łączący teatr, muzykę, operę i folklor, sprawi, że każdy znajdzie na nim coś dla siebie.

Ogólne informacje

Jeśli nie wiesz co robisz latem, rozważ loty do Dubrownika. To przepiękne miasto swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza połączeniu stylów wpływy renesansu i baroku. Odbywający się w nim festiwal, Dubrovacke Ljetne Igre, jest największą imprezą tego typu w całej Chorwacji. Tradycyjnie trwa on w okresie pomiędzy 10 lipca a 25 sierpnia, na przestrzeni 47 dni.

Historia festiwalu

Dubrovacke Ljetne Igre powstał w roku 1950, a od 1956 jest członkiem prestiżowej organizacji European Festivals Organisation. Od tego czasu festiwal przeszedł wiele zmian, stając się powoli fenomenalnym połączeniem muzyki granej na żywo, z występami artystycznymi. Wraz z rozrostem imprezy, zaczęto dodawać nowe miejsca dla przedstawień (jest ich aktualnie ponad 40), włączać eksperymentalne występy, a także rozwijać się we wcześniej nieeksplorowanych dziedzinach, takich jak teatr lalkowy.

Z czym można się tam spotkać?

W trakcie festiwalu będziesz mógł usłyszeć niezwykłe utwory muzyczne, wykonywane przez najlepszych wykonawców i orkiestry na świecie. Niezależnie od tego, czy jest to opera, koncerty folkowe, czy interpretacje dzieł kompozytorów - możesz spodziewać się niesamowitych wykonań. Ale Ljetne Igre to nie tylko muzyka. To także występy baletowe, sztuki teatralne, programy taneczne. Przejdź się także na jedno z bardziej eksperymentalnych przedstawień, które co roku zaskakują widownię. Każdy miłośnik sztuki znajdzie na Letnim Festiwalu coś dla siebie.

Imprezy towarzyszące

W trakcie festiwalu odbywa się wiele spotkań z pisarzami, poetami, reżyserami i artystami. Ma też miejsce gala, w trakcie której wręczana jest nagroda Orlando, ufundowana przez chorwackie państwowe stacje radiowe i telewizyjne.Podpis

Poznaj historię festiwalu Letniego Festiwalu w Dubrowniku. Dowiedz się jak wygląda jego typowy przebieg.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl