Artykuły w kategorii: Ciekawe miejsca

1: Największe grobowce na świecie
Od kiedy tylko pierwsze zwłoki pożegnano więcej niż dotychczasowym wzruszeniem ramion, kultura pochówku rozwinęła się do jednej z dobitniejszych sposobów na pokazanie jak ważny był zmarły. Nie ma na to większego dowodu niż gigantyczne pomniki-grobowce, budowane władcom i królom.

2: Jak pachnie Christiania?
Jedno z niewielu miejsc w Europie, które od prawie 40 lat rządzi się swoimi prawami znajduje się w Kopenhadze. Można wejść do niego tylko dwoma wejściami – dlaczego?

3: Ciekawostki prosto z Poznania
Poznań jest jednym z piękniejszych miast Polski. Co roku odwiedza je miliony turystów nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Dla wielu turystów miasto to kojarzy się głównie z koziołkami, które codziennie o 12 bodą się na wieży poznańskiego Ratusza. To jednak tylko jedna z wielu rzeczy, która ma związek z Poznaniem.

4: Nowy członek Zjednoczonej Europy
Chorwaci doczekali się wreszcie chwili przystąpienia do Unii Europejskiej. Jedni im z tego powodu mocno gratulują, inni bardzo współczują. Pewny jest jednak sukces z tym wydarzeniem związany, że od 1 lipca 2013 roku zlikwidowane zostaną na granicach kontrole, jak też wzrośnie liczba odwiedzających ten kraj turystów.

5: Złote Piaski - rajski kurort w Bułgarii
Pragniesz spędzić upragnione wczasy na skąpanych w blasku słońca plażach, pełnych białego piasku, cieszyć się wspaniałymi, urzekającymi widokami oraz wygrzewać w ciepłym, niemalże śródziemnomorskim klimacie? Podróż do Złotych Piasków będzie dla Ciebie niezapomnianą przygodą.

6: Rodos - raj na ziemi
Pragniesz spędzić urlop w ciepłym klimacie, wśród niezapomnianych widoków? Zażyć kąpieli słonecznych i popływać w ciepłych wodach Morza Śródziemnego? Rodos jest odpowiednim kierunkiem na niezapomniane wczasy.

7: Wieża Eiffla
O wieży Eiffla słyszał chyba każdy z nas. Najwyższy obiekt jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast – Paryża co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Wiemy, że jest niezwykła i stanowi symbol Francji, ale niewielu z nas zna jej historię. Czas najwyższy ją poznać.

8: Wiem Jestem Ze... Słupska
Są ludzie którzy nie wiedzą... Są ludzie którzy wiedzą... Są Słupszczanie którzy znają swoje miasto od podszewki. Nie jesteś ze Słupska? Może powinieneś wiedzieć!

9: Piran - Najpiękniejsze z miast Słowenii
To właśnie podczas panowania weneckiego Piran przeżył rozkwit. To wtedy powstały najpiękniejsze budowle, a dookoła wzniesiono fortyfikacje. Zwłaszcza jeden z domów budzi szczególne zainteresowanie : to czerwony Dom Wenecki.

10: Riwiera Makarska jak marzenie
Cudownym miejscem w Chorwacji jest miejsce, w którym ogromne góry wpadają prosto do morza. To zachwycająca Riwiera Makarska z niepowtarzalnymi żwirowymi plażami, kryształowo czystą wodą, niezliczonymi odgrodzonymi wapiennymi skałami zatoczkami, całym mnóstwem porozrzucanych wysp i wysepek.


Strona 1 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  
© 2011 Artykulis.pl