Szkło różnej grubości

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 646 razy | Kategoria: Wynalazki | Ilość słów: 331 | Data: Tue, 7 May 2013 | 10 komentarzy

Mogłoby się wydawać, że szklane butelki mają taką samą grubość i w niczym, poza wielkością się nie różnią. Jednak prawda jest taka, że w tych wszystkich butelkach przechowywane są różne rzeczy, a więc i ich wytrzymałość powinna być różna.

I tak najgrubsze z pewnością są te butelki, które przechowują w sobie produkty dla dzieci, soki i zupki, bo wiadomo, że dzieci mają manię psocenia, a co się z tym wiąże, słoiki i wszystkie butelki powinny być na tyle wytrzymałe, żeby zachodziło jak najmniejsze prawdopodobieństwo, że stanie się z nimi coś złego ,w chwili, gdy taka butelka wysunie się naszemu dziecku z rąk. Grubsze butelki są również przy alkoholach, gdyż zazwyczaj wiążą się one z wysoką kwotą, a co się z tym wiąże, trzeba je odpowiednio chronić. Jednak nie zawsze szkło w butelkach jest takie grubsze.

Czasem jest ono bardzo cienkie i wystarczy niechcący uderzyć dwoma butelkami o siebie, aby te się zbiły. Co warte powiedzenia, to również to, że szklane przedmioty, dzięki zastosowaniu różnej technologii, mogą mieć różne kolory, dzięki czemu możemy w ten sposób oznaczyć ze sobą różnego rodzaju produkty, co jest bardzo często wykorzystywane przez producentów. Jakby nie było, jeżeli wybieramy się w podróż, albo na wycieczkę i chcemy kupić napój w szklanej butelce, to z pewnością warto zwrócić uwagę na to, na ile jest ona gruba, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że jest ona dostatecznie solidna, więc się nie zbije i nie zaleje nam zawartości plecaka, czy torby, więc wszystko będzie w porządku.

Jest bardzo wiele osób noszących okulary, a ich liczba się zwiększa co jest spowodowane specyfiką pracy, na przykład przy komputerze. Obok okularów pojawiła się o wiele ciekawsza opcja dla osób lubiących wygodę i takich, które nie lubią okularów, a muszą je nosić. Tą inną opcją są szkła kontaktowe. Kontaktowe szkła zakładane są bezpośrednio na powierzchnię oka, dzięki czemu nie przeszkadzają tak jak okulary i nie parują po wejściu do ciepłych pomieszczeń.Podpis

Dorota Chojnacka


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl