Dzięki tym wynalazkom żyje nam się coraz wygodniej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marszym81

Czytano: 525 razy | Kategoria: Wynalazki | Ilość słów: 306 | Data: Wed, 13 Feb 2013 | 10 komentarzy

Dwa minione stulecia obfitowały w innowacyjne rozwiązania jak żadne inne. Jedne ułatwiły człowiekowi egzystencję, a inne doprowadziły do jego zniewolenia i zagłady.

Weźmy pierwszy z brzegu telefon – ratuje ludziom życie i doskonale usprawnia komunikację. Jak się okazuje, może również być wykorzystywany do uruchamiania materiałów wybuchowych przez terrorystów czy naciągania nieświadomych osób na astronomicznej wartości rachunki (np. kosztowne konkursy bez zgody właściciela czy wymuszanie połączeń z bardzo odległymi odbiorcami). Jednak patrząc z dystansu, aparat telefoniczny to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości, który przyniósł jej znacznie więcej korzyści, niż szkód.

 

Innym, równie istotnym, a może i ważniejszym wynalazkiem jest układ scalony, którego stworzenie dało początek komputerom. Dziś jest to multimedialne urządzenie, które pełni szereg bardzo przydatnych funkcji: Wykorzystywane jest w niemal wszystkich branżach, od medycyny po przemysł zbrojeniowy. Na co dzień mamy styczność z nim w pracy i w domu oraz przestrzeni publicznej. Urzędy, placówki medyczne oraz firmy prywatne wprowadzają elektroniczne systemy obsługi klienta. Tego rodzaju odogodnienia są często nizbędne aby utrzymać dotychczasowych klientów i przyciągnąć nowych.

 

Automatyczna rezerwacja biletów czy rozmaitych usług zmniejsza koszty oraz skraca czas wielu operacji. Oprogramowanie dla firm stanowi niezły dochód dla specjalistów IT, ale i ma niewątpliwe atuty ekonomiczne w przypadku ich nabywców. Na szeroką skalę wdrażana jest również elektroniczna kontrola dostępu do budynków oraz baz danych. Świat wirtualny żyje już swoim życiem i stał się prawdziwą alternatywą dla tradycyjnej przestrzeni. Biotechnologia urzeczywistnia w całej okazałości symbiozę organizmów żywych z wytworami cybernetyki. Jaki będzie tego efekt, zależy tylko od człowieka.

 

Na tej stronie znajdziesz zaawansowany ESOK oraz szereg urządzeń elektronicznych, które wykorzystywane są zwłaszcza przez kluby fitness i inne centra sportowo-rekreacyjne pod dachem.Podpis

Marcin


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl