Artykuły w kategorii: Wynalazki

1: Zwijane ekrany OLED coraz bliżej
Świat elektroniki wkracza powoli w nowy etap, kreślony przez nową, bardzo ,,plastyczną” technologię, która zrewolucjonizuje zarówno rynek RTV oraz IT. Firma LG ogłosiła właśnie światu przełom w badaniach nad jej wdrożeniem w życiem i zapowiada dalsze postępy.

2: Krótka historia termometru
Dawniej ludzie mierzyli temperaturę na zasadzie ciepło, zimno. Nie mogli sobie nawet pozwolić na dość przypadkowe określenie, że dziś jest około 27 stopni Celsjusza czy 70 Fahrenheita. A jak dokładnie się to wszystko zaczęło?

3: Szkło różnej grubości
Mogłoby się wydawać, że szklane butelki mają taką samą grubość i w niczym, poza wielkością się nie różnią. Jednak prawda jest taka, że w tych wszystkich butelkach przechowywane są różne rzeczy, a więc i ich wytrzymałość powinna być różna.

4: Dzięki tym wynalazkom żyje nam się coraz wygodniej
Dwa minione stulecia obfitowały w innowacyjne rozwiązania jak żadne inne. Jedne ułatwiły człowiekowi egzystencję, a inne doprowadziły do jego zniewolenia i zagłady.

5: Pocztowa rewolucja?
Posiadanie własnego konta pocztowego jest w naszych czasach niezbędne. Niestety większość osób w dalszym ciągu nie przywiązuje uwagi do kwestii bezpieczeństwa związanego z ich pocztą i w kwestii jej wyboru zdaje się na przypadek.

6: Odmiany oświetlenia – blask gazowych latarni
Ze względu na sposób pozyskiwania źródeł światła, oświetlenie nam dostępne dzielimy na gazowe, naturalne, sztuczne oraz uliczne. Warto uściślić, że naturalną ,,jasność” dają nam promienie słoneczne, a także wszelkie źródła ognia – pożary, erupcje wulkanów czy też bioluminescencje.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl