Telefony komórkowe a smartfony

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: c_arty

Czytano: 610 razy | Kategoria: Telefonia | Ilość słów: 323 | Data: Mon, 27 Aug 2012 | 10 komentarzy

Chyba każdy z nas korzysta z telefonów komórkowych. Obecnie jest to tak powszechne urządzenie, że praktycznie ciężko jest znaleźć kogoś, kto nie korzysta z telefonu komórkowego.

Na przestrzeni kilkunastu lat urządzenia te kompletnie się zmieniły. Początkowo były wielkich rozmiarów, wymagały częstego ładowania, miały mały zasięg i umożliwiały jedynie wykonywanie rozmów.

Następnie telefony zaczęły się zmieniać. Producentom udało się stopniowo zmniejszać rozmiary poszczególnych elementów telefonów i tak rozpoczął się proces miniaturyzacji.

thumb_smartfon.jpgWraz z rozwojem technologii udało się umieścić w telefonach wygodne klawiatury oraz coraz większe wyświetlacze, które wraz  z kolejnymi generacjami telefonów zaczęły wyświetlać coraz większą liczbę kolorów.

Telefony komórkowe stały się wtedy coraz bardziej powszechnym urządzeniem, a rosnąca mobilność i multimedialność sprawiły, że coraz więcej osób przekonywało się do tego typ urządzenia.

Obecnie telefony komórkowe posiadają praktycznie każdy możliwy moduł, czy element, który może uprościć życie. Współczesne telefony umożliwiają nie tylko wykonywanie rozmów, ale również łączenie się z Internetem, lokalizowanie z wykorzystaniem GPS, słuchanie muzyki, czy nagrywanie dźwięku. Praktycznie każdy telefon został również wyposażony w aparat.

Tak bardzo zaawansowane telefony komórkowe są określone mianem smarfonów, czyli inteligentnych telefonów.

Wynika to z faktu, że obecne smartfony posiadają wbudowany komputer, który potrafi wykonywać tak zaawansowane operacje, jakie jeszcze 2-3 lata temu wykonywał typowy komputer stacjonarny.

Dalszy rozwój tego typu urządzeń może być bardzo ciekawy. Obecnie powstają prototypy urządzeń, które mają podobną funkcjonalność jak telefony komórkowe, ale nie nosi się ich w kieszeni, lecz przypominają wyglądem okulary. Takie rozwiązanie, chodź dosyć niecodzienne, może się okazać bardzo trafnym i przyszłościowym rozwiązaniem.

Telefony komórkowe są wspierane również technologicznie przez tablety, które również stały się bardzo popularne i w przeciwieństwie do smartfonów posiadają nieco większy ekran.Podpis

Rozwój telefonów komórkowych


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl