Telefon z dotykowym ekranem – czy to dobre rozwiązanie?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hanka

Czytano: 612 razy | Kategoria: Telefonia | Ilość słów: 369 | Data: Tue, 3 Apr 2012 | 9 komentarzy

Dziś na telefony komórkowe z dotykowym ekranem jest moda. Smartfony najczęściej właśnie są w niego wyposażone, niektóre modele mają dodatkowo fizyczną klawiaturę QWERTY. Czy telefon z dotykowym ekranem to dobry pomysł i dla kogo? Czy umożliwia wygodne korzystanie?

Odpowiedź jest jedna i brzmi – to zależy. Od czego? Oczywiście od modelu telefonu, którzy bierzemy pod uwagę. Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jeśli rozważa się telefon z ekranem dotykowym jest wielkość ekranu. Oczywiście im większy, tym lepszy. Dzięki takiemu możliwe będzie nie tylko swobodne przeglądanie stron internetowych, ale również szybkie pisanie smsów i maili. Jeśli dojdzie się do wprawy, to korzystanie z telefonu z ekranem dotykowym będzie po prostu przyjemnością! Zdarza się jednak i tak, że posiadamy telefon z nieco mniejszym ekranem. Szczególnie osoby o dużych dłoniach mogą mieć problemy z obsługą, a zwłaszcza z pisaniem. Wirtualna klawiatura QWERTY może być zbyt mała. Dlatego też takim osobom poleca się 2 w 1. Ekran dotykowy i fizyczną klawiaturę.

Wspomnieliśmy już sporo o zaletach, czas na wady telefonów z ekranem dotykowym. Dość problematyczne okazuje się korzystanie z telefonu w zimie, podczas mrozów. Z racji tego, iż ekrany dotykowe reagują na ciepło, niemożliwe jest swobodne korzystanie z nich, jeśli tylko mamy rękawiczki. O ile pisanie SMS-ów można przeżyć i zrobić to dopiero w momencie, gdy zdjęcie rękawiczek nie spowoduje zamarznięcia palców, o tyle już z odbiorem telefonu, na przykład podczas czekania na autobus może nastręczyć sporo trudności. Co prawda pojawiły się już rękawiczki, które pozwalają na korzystanie z telefonu, jednak na razie należy je traktować jedynie jako gadżet. Ekrany w telefonach dotykowych szybciej też się zużywają, co wydaje się zrozumiałe – co najmniej kilkanaście razy dziennie przesuwamy po nich palcami. Są też bardziej awaryjne – łatwiej je uszkodzić, porysować.

Przed podjęciem decyzji o kupnie telefonu z ekranem dotykowym należy się zastanowić. Być może to rozwiązanie nie jest nam obecnie potrzebne. Na szczęście wciąż można spotkać wiele modeli telefonów, które proponują klawiaturę fizyczną. Dla wielu, zwłaszcza tych, dla których telefon służy głównie do dzwonienia, a nie musi być multimedialnym kombajnem, to rozwiązanie wciąż wydaje się być jak najbardziej rozsądne.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl