Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu komórkowego?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gosia

Czytano: 599 razy | Kategoria: Telefonia | Ilość słów: 502 | Data: Mon, 23 Jul 2012 | 2 komentarzy

Telefony stacjonarne powoli przechodzą do historii. Dziś prawie każdy ma telefon komórkowy i nie wyobraża sobie życia bez niego. Jeśli zapominamy go ze sobą zabrać lub go zgubimy, to często czujemy się nieswojo. Jeśli to się zdarzy, warto przemyśleć zakup nowego telefonu.

Istnieją trzy rodzaje obudowy: tradycyjna (od razu widać ekran i klawiaturę, telefon nie posiada żadnych ruchomych części), clamshell (telefony posiadają klapki, nie widać ekranu, ani klawiatury lub widać wyłącznie ekran) i slider (telefony rozsuwane, najpierw widać ekran, a po rozsunięciu klawiaturę). Warto potrzymać każdy typ w ręku i sprawdzić, który używa się nam najlepiej. W sliderach zdarza się, że zrywa się taśma podczas rozsuwania, ale za to mają one duży ekran. Telefony z klapką mogą mieć dwa ekrany, ale przez to pobierają więcej energii. Jeśli mają tylko jedną klapkę, wewnętrzną, to nie widzimy od razu kto dzwoni. Telefon musi być wygodny. Produkowane są coraz mniejsze i cieńsze modele. Jednak supercienki telefon nie zawsze musi dobrze leżeć w dłoni. Obsługa telefonu powinna być bardzo prosta, wręcz intuicyjna.   

Podstawową funkcją telefonu jest możliwość wykonywania rozmów oraz pisania krótkich wiadomości tekstowych, czyli smsów. Jeśli zamierzamy dużo pisać, nie tylko smsów, ale również podczas surfowania po internecie, to wygodnym rozwiązaniem będzie rozsuwana klawiatura QUWERTY. Jeśli wolimy rozmawiać lub jest to nasza praca, zwłaszcza poza domem, to warto zwrócić uwagę na wytrzymałość baterii. Zarówno na jej czas czuwania jak i czas rozmów. Im większa będzie jej pojemność, tym dłużej będziemy mogli rozmawiać przez telefon bez konieczności jego ładowania. Im mniejszy będzie ekran telefonu, tym dłużej bateria wytrzyma. Baterię zużywa się szybciej także podczas słuchania muzyki, surfowania po internecie czy oglądania filmów. Jeśli często wykonujesz te czynności, zwróć uwagę na baterię. Do rozmów, zwłaszcza pracowniczych, może przydać się funkcja wideokonferencji, a także system głośnomówiący.

Jeśli telefon ma być miejscem na przechowywanie zdjęć, muzyki, filmików czy dokumentów, to powinien mieć dużą pamięć, przynajmniej kilkadziesiąt MB. Jeśli zamierzasz robić zdjęcia lub nagrywać filmy, zwróć uwagę czy dany model posiada aparat cyfrowy i kamerę. Jeśli zależy ci na zdjęciach dobrej jakości, wybierz taki telefon, który ma aparat z 5 MPiX. Dobrze też jeśli posiada wbudowaną lampę błyskową, która przydaje się w złych warunkach oświetleniowych. Bluetooth pozwoli na szybkie przesyłanie zdjęć między telefonami lub między telefonem a tabletem oraz na podłączenie bezprzewodowych słuchawek.

Jeśli za pomocą telefonu chcemy połączyć się z internetem, to musi on posiadać przeglądarkę WAP, HTML lub XHTML. Dodatkowymi funkcjami telefonu mogą być: kalendarz, kalkulator, dyktafon, budzik, stoper, notatnik czy przelicznik walut. Jeśli telefon poza wykonywaniem połączeń ma nam służyć do słuchania muzyki, to warto zwrócić uwagę czy dany model posiada radio oraz odtwarzacz mp3. Można też wybrać telefon muzyczny, który został skonstruowany właśnie pod kątem muzyki. Jedno potrząśnięcie wystarczy, by zmienić utwór.   

 Podpis

gosia


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl