Schować tak dokładnie.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 619 razy | Kategoria: Technologie | Ilość słów: 326 | Data: Wed, 9 Oct 2013 | 10 komentarzy

Coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie swojego domu w różnorodne zabezpieczenia i systemy ochronne, mające na celu zabezpieczenie życia i zdrowia domowników, ale również dbamy o zabezpieczenie naszego majątku.

Auta, domy, to cenne rzeczy, których utraty nikt by sobie nie życzył. Co jednak zrobić by zabezpieczyć na przykład cenną biżuterię, czy pamiątki rodzinne? Czy one nie mogą być chronione? Przecież zależy nam na tym by ich też nie utracić. Co zatem zrobić by były bezpieczne? Coraz częściej ludzie decydują się więc na sejfy. Z jednej strony mają poczucie bezpieczeństwa, ponieważ ich drogocenności są ukryte i zabezpieczone, z drugiej strony, mają do nich stały i niczym nieograniczony dostęp. Przechowując swoją gotówkę w sejfie, nie obawiamy się, że zostanie ona skradziona podczas napadu na bank, nie obawiamy się, że utracimy ją na skutek bankructwa banku, czy też nie musimy martwić się o uczciwość lokalizacji, w której zdeponowaliśmy pieniądze, bo nikt się z naszym sejfem przecież nie zwinie. Niestety, instytucje finansowe, różnorodne instytucje, nie zawsze są godne zaufania i jeżeli tam byśmy inwestowali, to mogłoby się to skończyć zupełnie inaczej.

Dalej, jeżeli zdecydujemy się na przechowywanie w sejfie drogocennej biżuterii, mamy do niej stały dostęp. Gdy nie jest nam ona potrzebna, może sobie spokojnie tam leżeć, ale gdy chcemy się gdzieś pokazać, w dowolnym momencie można ją wyjąć. Jeżeli wybralibyśmy do tego celu skrytkę w banku, wówczas na pewno ograniczałyby nas chociażby godziny pracy banku. Na pewno byłoby to pewne utrudnienie dla nas i cieszenia się naszym dobytkiem. Warto jednak wiedzieć, że sam sejf nie jest gwarantem bezpieczeństwa naszego dobytku. Przede wszystkim musi być dobrze ukryty i dobrze zabezpieczony by w pełni mógł realizować swoje funkcje i spełniać swoje zadania. Tutaj istotne znaczenie ma oczywiście szyfr, który nie może być zbyt banalny i zbyt prosty do odgadnięcia, jak również ukrycie go w miejscu, w którym nikt nie spodziewałby się go odnaleźć.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl