Ostrożnie z przecinarką

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: maks

Czytano: 545 razy | Kategoria: Technologie | Ilość słów: 386 | Data: Tue, 13 Aug 2013 | 10 komentarzy

Nowoczesne wynalazki, takie jak przecinarki nie zagrażają w żaden sposób konsumentowi, naturalnie pod jednym warunkiem – że będzie ona w poprawny sposób stosowana. Jeśli nie dbamy o bezpieczeństwo swoiste oraz innych nie dziwmy się, że dochodzi do tragedii.

thumb_1_2.jpgBezpieczną pracę z przecinarką plazmową, trzeba przede wszystkim rozpocząć od połączenia urządzenia do stabilnego źródła energii elektrycznej. Przecinarka plazmowa winna postępować bez trudności w wypadku niewielkich wahań przepływu prądu, lecz jeśli jest możność na całą eliminację niebezpieczeństwa – musimy z niej zrobić użytek. Kiedy przecinarka została odłączona od prądu, dobrze jest ją zaopatrzyć w dostęp do źródła sprzężonego powietrza – w tym zamiarze możemy wykorzystać sprężarkę albo sieć sprężonego powietrza. Następnie musimy postępować zgodnie z instrukcją obsługi i wytycznymi producenta. W tym momencie występuje unormowanie ciśnienia powietrza na manometrze, dalej trzeba stabilnie zakleszczyć drut masowy na ciętej powierzchni. Znaczące jest także to, ażeby zadbać o odpowiednią wentylację lokum a także ochronę uszu (przecinarka plazmowa wywołuje przeraźliwy hałas).

Za każdym razem, przed przystąpieniem do entej wytwórczości z naszą przecinarką, wypada bezwzględnie upewnić się że jest to bezproblemowo działający sprzęt, a jej wszystkie detale, takie jak elektroda i dysza są dalej zdatne do ponownego aplikowania. Natężenie prądu w urządzeniu musi być adekwatne do grubości oraz typu przecinanego materiału. Kiedy wszystkie fazy przygotowań do pracy z przecinarką zostały już przeprowadzone, jesteśmy w stanie rozpocząć cięcie. Pracę rozpoczynamy od naciśnięcia przycisku na uchwycie, który usytuowany jest w najbardziej widocznym miejscu. Wciśnięcie przycisku wywołuje zapalenie łuku pilotującego, jaki po kontakcie z ciętą powierzchnią, przekształca się w łuk główny. Zaprzestanie pracy zdarza się poprzez zwolnienie przycisku.

Sprzęt spawalniczy, użyty nawet przez doświadczonych speców, jest w stanie w niektórych przykładach przyczynić się do ciężkich urazów. Przecinarki i bezpieczeństwo idą ze sobą w parze, a więc zaleca się zadbać o parę szczegółów. Bardzo ważne jest to, aby maska spawalnicza pewnie i nieruchomo trzymała się na głowie spawacza. Nie można dopuścić, ażeby w najistotniejszym momencie przeprowadzania pracy opierając się o przecinarki plazmowe, mylna przyłbica spawalnicza zaczęła się chwiać, zasłaniając całkowite pole widzenia. Wówczas starczy jeden fałszywy odruch i nieszczęście gotowe.Podpis

maks


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl