Koszt nawigacji GPS

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 765 razy | Kategoria: Nawigacja | Ilość słów: 413 | Data: Tue, 23 Oct 2012 | 10 komentarzy

Każdemu człowiekowi, który regularnie jeździ samochodem zależy na tym, by jego podróż była bezpieczna i przebiegała bez żadnych problemów. Jeśli jednak wybieramy się na wyjazd z dala od własnego miejsca zamieszkania musimy spodziewać się, że mogą się pojawić kłopoty z trasą, której nie będziemy znali.

Od kilkunastu lat takie problemy są jednak coraz rzadziej spotykane, gdyż nawigacja samochodowa sprawia, że do każdego celu jesteśmy prowadzeni przez satelity. Jak każdy sprzęt również nawigacja GPS ma swoje wady i zalety. Można jednak przypuszczać, że tych zalet jest więcej, gdyż w tej chwili coraz więcej osób korzysta z takiego sprzętu.

Wielka popularność tego urządzenia doprowadziła do tego, że mamy coraz więcej firm, które zajmują się jego produkcją. Dużą konkurencja sprawia, że nawigacja GPS może być coraz lepszej jakości i gwarantować doskonałe mapy prowadzące krok po kroku do celu. Każdej firmie zależy bowiem na klientach i stara się ona udoskonalać swój produkt. Wśród zwykłych kierowców pojawia się jednak pytanie o koszt takiej nawigacji, gdyż od tego zależy to czy taka inwestycja będzie dla nich opłacalna.

Jeszcze kilka lat temu nawigacja samochodowa był to bardzo duży wydatek w granicach nawet 1000 złotych. Taka sytuacja sprawiała, że z nawigacji korzystali jedynie kierowcy, którzy przemierzali tysiące kilometrów samochodami. Wśród kierowców, którzy jeździli mniej nawigacje miały znikomą popularność ze względu na zbyt wysoką cenę w stosunku do jej wykorzystywania. Dlatego ostatnie kilka lat to czas, w którym producenci postarali się o to, by ograniczyć koszt nawigacji i zachęcić do niej większe grono klientów.


Wydaje się, że takie dążenia producentów się opłaciły, gdyż nawigacja samochodowa jest w tej chwili wykorzystywana powszechnie i jest to urządzenie, bez którego coraz większa grupa kierowców w ogóle nie wyjeżdża z domu. Wszystko dzięki temu, że ostatnimi czasy cena podstawowej nawigacji to czasami koszt poniżej 200 złotych. Nie jest to już tak wielki wydatek, dlatego pozwolić sobie może na niego coraz więcej osób. Nadal pozostały na rynku drogie rozbudowane nawigacje dla kierowców zawodowych jednak to te tańsze sprzęty podbijają rynek i sprzedają się coraz lepiej. Kolejnym czynnikiem, który sprawił, że nawigacja jest jeszcze bardziej popularna jest fakt, że coraz częściej jest ona jedną z funkcji telefonu komórkowego i dlatego dostęp do niej ma bardzo wiele osób. Taka popularność tego urządzenia może sugerować, że w kolejnych latach nawigacja samochodowa dalej będzie dopracowywana i jej pozycja na rynku będzie jeszcze silniejsza.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl