Jakie rozróżniamy typy przecinarek?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: maks

Czytano: 626 razy | Kategoria: Technologie | Ilość słów: 457 | Data: Wed, 14 Aug 2013 | 51 komentarzy

Przecinarki należą do najpopularniejszych przyrządów służących do cięcia w gospodarstwie, warsztacie, budowie czy przy pracach montażowych oraz wszędzie tam, gdzie obowiązkowe a także konieczne jest realizowanie cięcia.

thumb_1_12.jpgOdpowiednim sprzętem służącym do cięć jest przecinarka elektryczna ręczna. Jest ona dobra do przycinania na długość rur przykładowo z kamionki, betonu czy też żeliwa. Zaś wszędzie tam, gdzie zasięg do prądu jest niemożliwy, odnajdują zastosowanie przecinarki ręczne spalinowe, które użyjemy do robienia niezbyt pogmatwanych cięć. Gospodarzowi w przydomowym warsztacie, czy mechanikowi w swym zakładzie z trudem jest sobie wyobrazić postępowanie owych miejsc bez jakiejkolwiek, choćby najprostszej przecinarki.

Dzięki współczesnej technologii, posiadamy dostęp do rozmaitych modeli a także gatunków przecinarek. Jedną z nich okazuje się przecinarka jezdna z benzynowym silnikiem. Jej oddaniem jest realizowanie szczelin w podłożach betonowych a także remont uszkodzeń na powierzchniach asfaltowych. A więc jest niezastąpiona w pracy służby drogowej przy wykonywaniu wszelkich prac przy budowie dla przykładu autostrady czy robotach naprawczych jezdni. Przecinarki stolikowe, oprócz niezbędnej tarczy, wyekwipowane są w przytwierdzony na stałe stolik, na jakim możemy położyć przyszykowany uprzednio artykuł przeznaczony do cięcia. Ów gatunek przecinarki wyposażony jest w silnik elektryczny oraz ramę chroniącą przed uderzeniami. Tego rodzaju stacjonarne urządzenia zamontujemy do niezbyt skomplikowanego cięcia popularnych artykułów, takich jak drewno, wyroby betonowe oraz metale. Uzupełniającym wyposażeniem tej przecinarki może być stolik boczny czy też prowadnica wzdłużna. Przeważnie znajduje ona zastosowanie w zakładach stolarskich a także samochodowych.

Przecinarka do cięcia glazury jest specjalistycznym sprzętem tego gatunku. Doskonale przydaje się do cięcia chociażby wielkich kafli. Jest niezastąpiona przy wszelakich pracach remontowych w łazienkach, innych miejscach socjalnych itp. Przeważnie stosowanymi tarczami do przecinarek są te diamentowe. Można pracować z nimi zarówno na mokro, jak i sucho. Tarcze diamentowe mają zastosowanie ze względu na swoją szczególną wytrzymałość oraz twardość. Diament, jak pewnie wiecie jest najtwardszą znaną materią występującą w przyrodzie, toteż znakomicie sprawdza się przy produkcji i późniejszym wykorzystaniu zrobionych z jego dodatkiem tarcz. Następnym rodzajem przecinarek jest taśmowa. Może być ona dostępna w edycji ręcznej, automatycznej, jak i półautomatycznej. Charakteryzuje się wysokimi parametrami cięcia, trwałością a także niezawodnością. Firmy zazwyczaj proponują 2 modele przecinarek taśmowych: przecinarki nożycowe oraz dwukolumnowe. Przecinarka, która znajduje skorzystanie zwłaszcza w drogownictwie, budownictwie ogólnym jak i przy gospodarce komunalnej przy pracach remontowych jest przecinarka spalinowa jezdna. Jej niebudzącą wątpliwości cnotą jest to, iż jest lekka, bez trudu można ją przetransportować a także by jej używać nie potrzeba prądu. Idealnie sprawdza się więc w pracach terenowych.Podpis

maks


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl