GoPro – najnowsze urządzenia producenta

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 496 razy | Kategoria: Technologie | Ilość słów: 361 | Data: Wed, 30 Oct 2013 | 9 komentarzy

Historia kamer GoPro sięga zaledwie początków XXI stulecia, jednak bardzo szybko urządzenia tego producenta zaczęły cieszyć się ogromną popularnością. Wszystko dzięki temu, że potrafią one zagwarantować bardzo wiele możliwości, docenianych nawet przez najbardziej aktywne osoby

Pierwszy model wykonany został przede wszystkim z myślą o surfowaniu w otoczeniu przepięknej przyrody, w tym przede wszystkim wody. Możliwość ujęcia właśnie takich momentów była marzeniem producenta Gopro, który postanowił stworzyć produkt odpowiadający jego wymaganiom. W taki właśnie sposób kilka lat później zaczęły powstawać pierwsze wersje produktu, które od razu cieszyły się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Pierwsza kamera została sprzedana oficjalnie w 2004 roku i umożliwiała tworzenie klipów o długości dziesięciu centymetrów. Później było już tylko lepiej, dzięki czemu obecnie możemy cieszyć się takimi urządzeniami, które potrafią sprostać niejednym wymagającym klientom.


Ostatnio wydane na rynek kamery Gopro są jeszcze mniejsze, a jednocześnie potrafią zagwarantować jeszcze więcej możliwości, dzięki czemu mogą sprostać wymagania jeszcze większego grona odbiorców. Przykładem takiej kamery jest wydany ostatnio GoPro Hero 3, który został wydany w trzech wersjach, różniących się od siebie na pierwszy rzut oka przede wszystkim kolorem. To właśnie on odpowiada za reprezentowanie poszczególnych funkcji pełnionych przez kamery. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kamera koloru czarnego, czyli typu action cam, która umożliwia tworzenie filmów w bardzo wysokiej jakości, tak zwanej jakości 4K. Jest to znakomite rozwiązanie dla każdej osoby, która skupia się przede wszystkim na właściwościach technicznych urządzenia, wykorzystując je w taki sposób, w jaki tylko jest to możliwe, aby ukazać rzeczywistość tak, jak ona naprawdę wyglądała, lub nawet atrakcyjniej.


Obecnie kamery produkowane przez Gopro są jeszcze przyjemniejsze w użyciu. Przede wszystkim wynika to z ich wielości. W przypadku opisanego już wyżej modelu Hero 3 postarano się o to, aby jego wymiary zostały zmniejszone nawet o 1/3. Dzięki temu urządzenie bez najmniejszych problemów może być wykorzystywanych w wielu warunkach, na przykład dzięki możliwości przyczepiania go do kasku, samochodu czy czegokolwiek innego, co pozwoli na pokazywanie zdarzeń z atrakcyjnej perspektywy. 


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl