Treningi karate w szczecinie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: cirgweb

Czytano: 560 razy | Kategoria: Sztuki walki | Ilość słów: 363 | Data: Thu, 26 Jul 2012 | 10 komentarzy

Popularyzacja sportów walki w telewizji powoduje coraz większe zainteresowanie ludzi sztukami walki. Młodzi ludzie, a także dorośli nie krępują się uczestniczyć w zajęciach kształtujących mocny charakter i umiejętności walki wręcz.

W Szczecinie jest wiele klubów, które oferują nauczanie walk wschodnich . Nie jest to dziwne, gdyż jest to duże miasto. Natomiast treningi karate w szczecinie mają równie dużo ofert w bardziej lub mniej licznych grupach. Chciałbym się jednak skupić na innej kwestii. Tj stylów bojowych a nie sportowych. Mamy przecież wiele tajskich kickboxerskich szkół, które uczą i przygotowują pod kątem zawodów sportowych. Dla niektórych to jednak jest nieco za mało. Adepci wschodnich sztuk walk często spotykają się z opiniami, że nie można robić tego lub tamtego w karate. Są ciosy zabronione.  Ale w praktyce człowiek staje czasem w sytuacji, gdy użycie takiego ciosu zabronionego może uratować mu życie. Więc dobrze by było aby był skuteczny i dobrze opanowany.

Najlepiej zatem uczyć się tradycyjnych bojowych stylów walki, które oprócz przygotowania kondycyjnego i siłowego dają umiejętności walki w kontakcie w tzw. szarpaninie. Takie treningi karate w Szczecinie występują dosyć rzadko żeby nie powiedzieć wcale. Warto dodać że tradycyjne style bojowe można rozpocząć ćwiczyć mając nawet 4o lat. Jest tak dlatego, gdyż nie ma tak naprawdę nacisku na efekt tylko na ambicje i szacunek do przeciwnika. Gdy to zrozumiemy to dalej jest już jak z płatka.

Treningi karate w Szczecinie z tradycyjnego stylu bojowego prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Nie ma tutaj nie zdrowej rywalizacji i pokazywania kto jest lepszy. Każdy chce stara się być coraz lepszy i dąży do tego wytrwale. Szacunek do siebie na wzajem to bardzo ważna rzecz i gwarantuje, że nikt nie poczuje się wyalienowany.

Godziny treningów są na razie ruchome dlatego, że nie mamy wynajętej na stałe sali. Dla tych, którzy chcę rozpocząć treningi proponujemy zadzwonić przed treningiem w celu potwierdzenia czy zajęcia się odbywają.

Oprócz treningów karate, w Szczecinie jest bardzo wiele różnych szkół walki sportowej. Jest to bardzo pocieszające i daje nadzieje na coraz większy postęp w tej dziedzinie, dzięki czemu ludzie będą mieli duży wybór do jakiej szkoły się zapisać.

 Podpis

Treningi karate w szczecinie dla młodzieży, dorosłych i dzieci.

Karate tradycyjne w szczecinie.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl