Co na prezent dla nastolatka?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: topa_jacek

Czytano: 451 razy | Kategoria: Wychowanie | Ilość słów: 336 | Data: Mon, 10 Nov 2014 | 0 komentarzy

Każdy rodzic w połowie listopada staje przed trudnym wyborem prezentu dla swej pociechy. Przez głowę przetaczają się wówczas dylematy różnej maści. Jednym z podstawowych jest: jak kupić prezent tyleż rozwijający inteligencję dziecka, co jednocześnie nie wprawiający go w bezbrzeżną nudę.

 

Współczesne dzieci mają kilkakroć więcej i lepiej niż pokolenia ich rodziców. To nie ulega wątpliwości. Dlatego też kupno sensownego prezentu, który nie tylko zachwyci nastolatka, ale również jego kreatywność, jest nie lada wyzwaniem.

 

Gry planszowe

Sporą modą, nie tylko wśród podstarzałych nastolatków, cieszą się gry planszowe. To ostatni krzyk mody. W gry planszowe grają wszyscy, niezależnie od wieku. Nie chodzi tu oczywiście o szachy, chociaż można zaryzykować i sprawić nastolatkowi tę grę, licząc na to, że widok bierek Stauntona obudzi w nim następce Magnusa Carlsena. Nie ma co jednak liczyć na cuda, istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że zaskoczą takie tytuły, jak: Osadnicy z Catanu, Agricola czy Stronghold, choć ta ostatnia nadaje się dla zdecydowanie starszych dzieci.

 

Czytnik e-book

Jeśli dziecko, choć w minimalnym stopniu wykazuje zainteresowanie książkami, bez wahania powinniśmy sprezentować mu czytnik książek elektronicznych. Dzięki temu nasza pociecha będzie zawsze mieć pod ręką swoja prywatną biblioteczkę.

 

Gitara klasyczna

Z kolei jeśli młodzieniec całymi dniami słucha mocnego rocka, czemu nie kupić mu gitary? Sprytnym posunięciem, będzie kupno gitary klasycznej. Po pierwsze młodzieniec przekona się, czy ma w ogóle ochotę iść w kierunku kariery muzycznej. Po drugie gitara klasyczna jest nieco tańsza od gitary elektrycznej. Po trzecie, najważniejsze chyba, taka gitara jest o wiele.. cichsza.

 

Tablet graficzny

Uzdolnione plastycznie nastolatki powinny spróbować swoich sił na tablecie graficznym. To świetne urządzenie, które wprowadzi dziecko w świat grafiki cyfrowej. Dzięki poznaniu wielu nowych technik dziecko znacznie rozwinie swoją wyobraźnię i zmysł plastyczny.

 

Aparat fotograficzny

Na koniec coś dla miłośników przyrody. Robienie zdjęć aparatem fotograficznym to świetny dodatek do pieszych czy rowerowych wędrówek. Dzięki aparatowi młody umysł rozwinie swoja wrażliwość i wyobraźnię przestrzenną. Jeśli nie wiemy, czy kupić dziecku aparat czy lustrzankę, ten artykuł powinien przybliżyć sprawę.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl