Jaki prezent dla nastolatka?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: topa_jacek

Czytano: 402 razy | Kategoria: Rodzina i wychowanie | Ilość słów: 355 | Data: Thu, 9 Oct 2014 | 0 komentarzy

Czasy się zmieniają. Niegdyś na urodziny nastolatkowi kupowało się książkę, ewentualnie jakiś drobiazg. Obecnie sprawa się ma się zupełnie inaczej. Współczesne dzieci dysponują gadżetami, które nam, dorosłym się nawet nie śniło. Co obecnie kupuje się dziecku na urodziny?

Gameboy

Obecnie większość prezentów, jakimi obdarowuje się dzieci są owocami najnowszych technologii. Komputery, konsole czy gry komputerowe to tak powszechne sprzęty wśród młodych, że ryzykowne jest kupować taki sprzęt dziecku – zwłaszcza gdy, nie wiemy, co posiada. Jednak jest ciekawy gadżet, które nie każde dziecko posiada – Gameboy Advance, czyli przenośna konsola gier. Choć sam Gameboy świętuje w tym roku swoje 25 lecie, wciąż jest uznawany za sprzęt warty posiadania i zapewni każdemu fanowi gier mnóstwo rozrywki.

 

Czytnik e-booków

Jeśli zaś nasz jubilat nie należy do „gieromaniaków” i zamiast siedzenia z padem w ręku przed ekranem komputera czy konsoli, woli spędzić ten czas z książką, lepiej kupić mi czytnik e-booków. Urządzenie to, dzięki specjalnej konstrukcji wyświetlacza, nie męczy wzroku jak inne ekrany. Dzięki elektronicznemu czytnikowi na wyciągnięcie dłoni każdy może mieć swoją prywatną biblioteczkę - niezależnie od tego, gdzie się akurat znajduje. Najpopularniejszym tego typu sprzętem jest Kindle. Znajdziemy go w różnych konfiguracjach, zawsze jednak z tym samym, przypominającym rzeczywisty papier kartkę.

 

Zegarek z pulsometrem

Dla przyszłych sportowców z kolei świetnym prezentem będzie z pewnością zegarek treningowy z pulsometrem. Nie jest to li tylko niepotrzebny gadżet. Pozwala on bowiem lepiej wydatkować swoją energię w cyklu treningowym. Każdy sportowiec, nawet ten dopiero rozpoczynający swoją karierę, im prędzej nauczy się korzystać z tego urządzenia, tym lepszą będzie mieć kontrolę nad postępami w treningu. Wśród dodatkowych funkcji takiego zegarka, odnajdziemy, takie ciekawe dodatki, jak GPS, wysokościomierz, kompas czy pomiar różnych parametrów pogodowych.

 

Inne atrakcje

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do żadnych z wymienionych przedmiotów, możemy pokusić się o coś zupełnie innego. Coraz bardziej popularne jest bowiem w ramach prezentu sponsorować konkretną atrakcje. Może więc to być szalona przygoda w parku linowym, przejażdżka gokartami, lot paralotnią czy nawet krótka sesja strzelania autentycznym karabinem AK-47, czyli popularnym kałasznikowem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Podpis

 Więcej pomysłów na prezent dla nastolatka znajdziemy tutaj.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl