Jak przygotować się do karmienia piersią?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 463 razy | Kategoria: Rodzina i wychowanie | Ilość słów: 368 | Data: Wed, 19 Feb 2014 | 0 komentarzy

Karmienie piersią uznawane jest przez lekarzy i specjalistów jako najlepszy pokarm dla dziecka, który nie tylko wspiera jego prawidłowy rozwój, ale również chroni jego niedojrzały jeszcze organizm przed wieloma infekcjami czy coraz bardziej popularnymi w ostatnim czasie alergiami.

Jednak matka, która w ten sposób pragnie karmić swoje dziecko musi mieć przygotowane kilka akcesoriów, które jej w tym pomogą. Jednym z nich są bez wątpienia wkładki laktacyjne, które chronią zarówno bieliznę, jak i ubranie przed mimowolnym, niezależnym od woli matki wyciekiem pokarmu. Tego rodzaju wycieki mogą pojawiać się już w okresie ciąży, kiedy to piersi przygotowują się do ważnej roli, jaką będą musiały spełnić. Zdaniem wielu matek pokarm może wypływać na samą myśl o dziecku. Pocieszające jest jednak to, że z upływem czasu laktacja ulega unormowaniu, przez co konieczność stosowania wkładek laktacyjnych maleje.

Możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Pierwsze to wkładki laktacyjne silikonowe nadające się do wielokrotnego użytku, inaczej nazywane także jako muszle laktacyjne. Nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród młodych matek, ponieważ są dość drogie, a także uwidaczniają się pod biustonoszem. Ich plusem jest możliwość mycia pod wodą, co wyraźnie ułatwia utrzymanie ich w czystości. Innym rodzajem wkładek są wkładki laktacyjne wentylowane, które ze względu na obecność niewielkich otworów zabezpieczają podrażnione, niekiedy poranione i obolałe brodawki przed dodatkowym bólem. A specjalne otworki umożliwiają przepływ powietrza sprzyjający gojeniu się ran, co w tym przypadku jest szczególnie ważne.

Największą popularnością już od lat cieszą się wkładki laktacyjne jednorazowego użytku wykonane z bawełny. Są miękkie, wygodne, niewidoczne pod biustonoszem. Ich plusem jest fakt, że nie powodują podrażnień obolałych sutków kobiety karmiącej. Dodatkowym ich atutem jest niezbyt wygórowana cena. Za sprawą delikatnego plastra z klejem możemy bez problemów przykleić wkładkę do stanika, dzięki czemu zyskujemy pewność, że nie przesunie się ona w trakcie użytkowania. Gdy tylko nasiąknie mlekiem, odklejamy ją i wyrzucamy i w to miejsce zakładamy nową parę. Jednakże zanim zdecydujemy się na kupno jakichkolwiek wkładek laktacyjnych tego rodzaju warto najpierw kupić jedno opakowanie i przetestować je, ponieważ każde z nich posiada inną grubość, chłonność oraz wymiary.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl