Masowy wysyp gier online

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Sylar

Czytano: 522 razy | Kategoria: Gry i zabawy | Ilość słów: 390 | Data: Wed, 22 May 2013 | 10 komentarzy

Gry online nie od dziś są popularną formą rozrywki wśród obywateli Polski. Warto jednak zaznaczyć że z roku na rok modele obecnych gier ewoluują i wprowadzają nowe innowacje, które przyczyniają się do wzrostu popularności gier MMO. Konkurencja nie śpi, XBOX One i PlayStation to godny rywal.

Pewno zdążyłeś zauważyć że w sieci coraz częściej zaczynają pojawiać się reklamy dotyczące gier online. Trzeba przyznać że Polska stała się Europejską kolebką Internetowej rozrywki, która zazwyczaj jest darmowa. Zazwyczaj ludzie młodzi, a w szczególności dzieci decydują się właśnie na spędzanie wolnego czasu przed ekranem monitora. Znaczna część pracujących koneserów gier MMO wybiera jednak produkcje płatne, takie jak World of Warcraft, EVE Online oraz wiele innych, trzeba jednak pamiętać że nie każdego stać by płacić comiesięczny abonament w wysokości od 30 do 60 złotych.

Niemiecki gigant

Chcąc dokładnie zrozumieć trend darmowych gier, musimy przenieść się do roku 2007, wówczas odbyła się Polska premiera gry Metin2. Niemiecka firma GameForge jako pierwsza w Europie postanowiła zrobić krok na przód, tworząc Polską lokację językową kultowej produkcji MMORPG. Początkowo otwarto kilka serwerów gry, by w następnych dwóch latach lista zawierała już 25 pozycji, zdominowanych przez tysiące rządnych rozrywki koneserów gier. Znaczna część uczniów gimnazjów, szkół podstawowych i liceów dotychczas korzystała z gier przeglądarkowych, typu flash. Nic więc dziwnego że Metin2 zdobył uznanie wśród tej grupy młodych graczy, albowiem doświadczeni użytkownicy MMO od dawna spędzali czas na serwerach World of Warcraft, nie zwracając nawet uwagi na słabego graficznie konkurenta od GameForge. Nie mniej jednak gry dla dzieci, które są tworzone w ilościach hurtowych przez Chińskich amatorów, nadal zdobywają liczne rzesze fanów. Dobrym przykładem będzie produkcja "Gangamstyle anime game" lub "Gentelman Styl", traktujące o spławnym raperze Koreańskiego pochodzenia, PSY. Zazwyczaj dziewczęta wybierają gry na przeglądarkę, preferują szybszą i mniej angażującą rozrywkę niż oferują to popularne gry MMORPG.

Przyszłość branży gier komputerowych

Mogło by się wydawać że konsole nowej generacji, takie jak PlayStation 4 czy XBOX One mogą całkowicie zdominować współczesny rynek rozrywki online, lecz po wczorajszej premierze najnowszego dziecka Microsoft'u możemy spać spokojnie. Restrykcyjne zmiany wprowadzające ograniczenia dotyczące wzajemnego pożyczania gier, doprowadzą do tego że popularne nadal gry przeglądarkowe nie stracą swej pozycji lidera. Przeciwnie, mogą jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, czego im serdecznie życzymy!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl