Dobór zabawek edukacyjnych dla dzieci

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: enwo

Czytano: 592 razy | Kategoria: Gry i zabawy | Ilość słów: 297 | Data: Thu, 23 Aug 2012 | 11 komentarzy

W doborze zabawek edukacyjnych dla Państwa maluchów powinniśmy zwracać baczną uwagę na ogrom przeróżnych elementów. Również powinniśmy mieć z tyłu głowy rodzaj ceny, gdyż nie każdy jest w tak przyjemnej sytuacji, że nie musi się martwić się o ceny kupowanych zabawek i wielkość domowego budżetu.

Najistotniejsze jest jednak dbanie o właściwy wyboru zabawki drewnianej w stosunku do potrzeb maluszka , które nam zgłasza w konkretnym wieku. Wszystkie maluszki rozwijają się bowiem zgodnie z konkretnym schematem, który wykształcił się podczas ewolucji. Państwa pociechy przychodzą na świat z bardzo konkretnym zestawem umiejętności i nie są w stanie chociażby kontrolować swoich małych ciał – głównie wciągu pierwszych miesięcy życia przemieniają się z maszynki do spania i brudzenia pieluszek w osoby o nieograniczonym potencjale. Głównie od nas zależy, jak wielki on się stanie.

de14.jpg


Drewniane zabawki sprzedawane pociechom w każdym wieku muszą spełniać charakter rozwojowy. Z miesiąca na miesiąc znaczyć to będzie jednak coś innego, ponieważ zupełnie inne zdolności się wykształcają. Bardzo łatwo zauważyć to można na najmniejszych maluszkach, które uwielbiają najpierw wyciągać ręce do plastikowych zawieszek nad łóżeczkiem, ażeby później już na luzie mieć możliwość łapać wszystko znad głowy i po obróceniu zabawki w dłoni kilkadziesiąt razy, rzucać ze znudzeniem malującym się na twarzy.
Najwygodniej będzie sięgnąć do fachowej literatury i zobaczyć, które konkretnie umiejętności Państwa dziecko rozwijają w konkretnym momencie swojego małego życia. Można to oczywiście zaobserwować obserwując naszego szkraba i zapisując sobie, jak korzysta z przykładowo grzechotki, jednak będzie to obserwacja mało dokładna i w dodatku przeprowadzona po fakcie, zatem nie dająca możliwości stymulowania go w momencie pierwszego objawienia się danej potrzeby. Konkretną drogą na skróty jest na przykład kupowanie zabawek z drewna skierowanych dla ściśle określonego wieku. Na pewno nie będzie to nietrafny wybór.

Podpis

http://dartom.net.pl


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl