Zabawki kiedyś i współcześnie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 492 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 326 | Data: Mon, 13 Jan 2014 | 0 komentarzy

Producenci wprowadzający na rynek zabawki drewniane, skorzystali z tego, że te dają dzieciom dużo radości i zabawy. Dodatkowo dla rodziców bardzo ważne jest, że wspierają rozwój dzieci.

Rozwijają wyobraźnię, kształtują umiejętności manualne i mają wiele innych zalet. Nikt nie wie, kiedy dokładnie powstały pierwsze zabawki z drewna, ale podejrzewa się, że były to grzechotki. Historycy uważają, że już w starożytności dawano dzieciom tego typu podarunki. Działo się tak ze względu na to, że drewno było ogólnie dostępne, i że było łatwe w obróbce. Dodatkowo praktycznie każdego było stać na takie zabawki. Podobnie jak dziś były wykonywane ręcznie, ale były bardziej oryginalne i unikalne. Nie dało się zrobić dwóch identycznych przedmiotów.


Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedyne zabawki, jakie były w użyciu były drewniane. Nasi dziadkowie i pradziadkowie sami wytwarzali dla swoich dzieci drewniane zabawki. Przy odrobinie wyobraźni powstawały małe cuda, które niejednokrotnie przetrwały do dzisiaj. Popularne były również teatrzyki lalkowe. Wszystkie figury były drewniane i wykonane bardzo starannie i solidnie. Nie można zapomnieć o klasycznych lalkach z drewna, wózkach i akcesoriach dla owych lalek czy na przykład łódkach, które świetnie sprawdzały się na wodzie. Najpopularniejszymi wówczas zabawkami z drewna, które przetrwały do dziś i są równie popularne, jak kiedyś są konie na biegunach.


Współcześnie zabawki drewniane znowu wracają do łask. Dzieje się tak ze względu na powracającą modę na wszystko co jest retro. Podobnie jest właśnie z zabawkami, które powoli wypierają stare plastikowe modele. Dodatkowo mogą pełnić funkcję ozdoby pokoju dziecięcego ze względu na piękne i oryginalne zdobienia każdego elementu. Obecnie tego typu zabawki są dużo solidniejsze i bardziej skomplikowane. Poza najprostszymi klockami i puzzlami obecnie dostępne są kolejki, imitacje biżuterii, instrumenty, samochodziki czy wiatraki. Dzięki temu wybór jest większy i można dopasować się do gustu każdego dziecka.


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl