Wakacje z elektroniczną nianią

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: annam90

Czytano: 481 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 358 | Data: Tue, 18 Mar 2014 | 0 komentarzy

Wyjazd na wakacje z małym dzieckiem dla wielu świeżo upieczonych rodziców jest sporym stresem. Czy wszystko będzie dobrze? Czy dziecko się nie rozchoruje? Czy będzie spokojnie spało w nowym miejscu? Aby uniknąć zbędnego stresu i choć trochę wypocząć trzeba się dobrze przygotować.

 

Pokój z dzieckiem czy osobno

Wielu rodziców, chcąc mieć pewność, że w nowym miejscu maleństwo będzie czuło się bezpieczne, decyduje się na wspólny pokój z dzieckiem.  Bojąc się zostawić maleństwo choć na chwilę rezygnują z odpoczynku i wpędzają się w „kozi róg”.  Warto nieco odpuścić i choć przez chwilę zrelaksować się. Małemu dziecku naprawdę nie stanie się nic złego jeśli będzie spało w swoim, osobnym pokoiku. Rodzicom, którzy obawiają się o spokojny sen dziecka z całą pewnością przyda się elektroniczna niania. Dzięki temu urządzeniu zyskają spokój i pewność, że ich maleństwu nic nie zagraża.

closed-825531-m.jpg

Czas dla partnera

Rodzinny wyjazd to bez wątpienia czas, który chcemy poświęcić dziecku. W związku z tym staramy się każdą chwilę spędzić wspólnie. Chcemy nacieszyć się sobą, bowiem pierwsze miesiące życia dziecka mijają tak szybko. Nie należy jednak zapominać, że niemowlak sporą część doby przesypia więc warto tak zorganizować czas, by nie zaburzyć jego stałego rytmu dnia. Wspólne spacery, zabawy na świeżym powietrzu oraz posiłki to chwile, które umacniają więź pomiędzy maluszkiem, a rodzicami. Jednakże wieczorami, gdy szkrab już słodko śpi w swoim turystycznym łóżeczku warto zadbać o siebie. Świeżo upieczeni rodzice zazwyczaj nie mają czasu lub są zbyt zmęczeni, aby na co dzień spędzać wspólnie wieczory. Zazwyczaj po wyczerpującym dniu z dzieckiem marzą jedynie o odpoczynku. Dlatego podczas urlopu warto zadbać nie tylko o relacje z dzieckiem, ale także o relacje z partnerem.

stork-in-the-night-1296162-m.jpg

Romantyczna kolacja, wieczór spędzony tylko we dwoje, upojna noc lub rozmowy do białego rana z całą pewnością odbiją się pozytywnie na związku młodych rodziców. Maluszek spokojnie prześpi noc, a rodzice znajdą wreszcie czas dla siebie, odpoczną, zrelaksują się i choć przez chwilę zapomną o tym, że już niebawem wrócą do domu i znów rzucą się w wir rodzicielskich i zawodowych obowiązków.

Źródło zdjęcia:sxc.huPodpis

Anna Żuraw


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl