Jak pielęgnować skórę niemowlaka?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 430 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 361 | Data: Thu, 14 Aug 2014 | 0 komentarzy

O tym, że niemowlęta wymagają szczególnej opieki, wiadomo nie od dzisiaj. Każda mama robi wszystko by tylko jej dziecko miało się jak najlepiej. Odpowiedniej troski i pielęgnacji wymaga także skóra niemowląt.

Wiele niemowląt ma problemy ze skórą: ich mamy borykają się ze skórą przesuszoną, atopową czy ciemieniuchą u          swoich maleństw.                      
Skóra maluszków jest bardzo wrażliwa, bardziej narażona na reakcje alergiczne od skóry dorosłego człowieka, gorzej też reaguje na promienie UV. W porównaniu do skóry dorosłego skóra dziecka częściej też się wysusza. Dlatego nawet jeśli maluch na pierwszy rzut oka nie cierpi na żadne dolegliwości skórne, warto nawilżać jego ciało odpowiednio, by skóra chroniła je przed czynnikami zewnętrznymi jak należy.
Produkty przeznaczone dla dzieci są o wiele dokładniej badane niż kosmetyki dla dorosłych, kryteria stawiane im przez dermatologów są bardzo ostre, dlatego też  każdy produkt dla dzieci powinien mieć odpowiednie atesty, wybierajmy tylko te zalecane przez lekarzy i odpowiednie instytuty badawcze.        

Należy też unikać niektórych składników w kosmetykach (nie tylko dla dzieci, ale szczególnie w tych dla nich) takich jak. np. parabeny czy konserwnty, parafiny.    
Przed użyciem kosmetyku na skórę dziecka warto też zrobić próbę alergiczną, bowiem dzisiaj alergia dopada nawet najmłodszych, zwłaszcza, gdy matki też na nie cierpiały.     
Na rynku dostępnych jest wiele produktów dla dzieci i ciężko coś wybrać. Warto sięgnąć np. po Emolium. Jest to środek przeznaczony do pielęgnacji skóry niemowlaków, który zapewnia ochronę nie tylko zdrowej skórze maluszków, ale także tym dzieciom, które mają różnego rodzaju problemy, nawet takie jak egzema.                  
Emolium zapewnia pielęgnację nie tylko skóry z problemami, ale w ogóle całego ciałka dziecka. Różne produkty tej marki stosować zarówno na buzię dziecka jak i na jego rączki czy główkę. Jest to pożądane, bo z pewnością nie nastąpi krzyżowa reakcja dwóch różnych kosmetyków i ich składników.  
Warto też pamiętać, że z higieną tak jak wieloma innymi sprawami nie można przesadzać. Zbyt często mycie i wycieranie dziecka też jest niekorzystne bo niszczy jego florę bakteryjną.        

Podpis

Do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt polecamy kosmetyki Emolium, dostępne w i-Apteka.pl


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl