Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 523 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 308 | Data: Tue, 4 Mar 2014 | 0 komentarzy

Wielu rodziców, a zwłaszcza takich rodziców, którzy spodziewają się swojego pierwszego dziecka, nie wie co powinno kupić dla swojego dziecka, jeszcze przed jego narodzinami. Wyprawka dla noworodka nie powinna być ani zbyt skromna, ani zbyt przesadzona.

Zaraz po narodzinach dziecka, rodzice nie są w stanie myśleć racjonalnie, dlatego zakupy w tym czasie mogą być szczególnie trudne. Do najważniejszych elementów tej wyprawki należą ubranka dla noworodka, pościel do łóżeczka, pieluchy dla noworodka, kosmetyki dla noworodka, wyposażenie pokoju dziecięcego, a także fotelik samochodowy. Taka wyprawka dla noworodka zapewne będzie kosztowała kilkaset złotych, jednak są to rzeczy niezbędne, dlatego trzeba je kupić.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewne zasady, bowiem na przykład ubranka nie mogą być zbyt małe, ponieważ w pierwszym roku życia dziecko będzie szybko rosło i niektórych ubranek nawet można nie zdążyć założyć. Warto również zadbać o to, aby te ubranka były z bawełny, ponieważ jest to najlepszy materiał na dziecięce ubranka. Podobnie w przypadku pościeli, ona także powinna być bawełniana. Do łóżeczka trzeba również dokupić ochraniacz, który będzie chronił główkę dziecka przed uderzeniami. Pieluchy do dziecka powinny być natomiast stworzone z tetry lub flanelowe i na początku trzeba ich kupić około piętnaście. Dalszą część wyprawki stanowią kosmetyki dla noworodka. Do nich zalicza się na przykład mydełko, oliwkę, waciki, chusteczki jednorazowe czy tez krem ochronny na pupę. Mając już te akcesoria warto też wyposażyć pokój dla noworodka, w którym w pierwszej kolejności powinno się znaleźć łóżeczko wraz z materacem, przewijak z wanienką, wózek, a także monitor oddechu.

Wyprawka dla noworodka uwzględnia bardzo dużo artykułów, jednak kupno ich nie jest zbyt dużym problemem, ponieważ wszystkie te produkty obecnie można kupić w jednym sklepie. Warto popytać znajomych jakie firmy produktów polecają, a wtedy będzie można mieć pewność, ze nasze dziecko ma najlepszą wyprawkę.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl