Artykuły w kategorii: Ciąża

1: Rodzaje wkładek laktacyjnych
Karmienie piersią uznawane jest przez lekarzy i specjalistów jako najlepszy pokarm dla dziecka, który nie tylko wspiera jego prawidłowy rozwój, ale również chroni jego niedojrzały jeszcze organizm przed wieloma infekcjami czy coraz bardziej popularnymi w ostatnim czasie alergiami.

2: Dieta kobiety w ciąży
Ciąża to niewątpliwie stan błogosławiony. W czasie dziewięciu miesięcy w łonie matki rozwija się jej potomstwo, często wyczekiwane z niecierpliwością. Te kilka miesięcy jest bardzo ważnych pod wieloma względami.

3: Doula- porodowa przyjaciółka
Doula od niedawna obecna w Polsce, kobieta którą można nazwać nowoczesną prywatną pielęgniarką. Możemy na jej pomoc liczyć już od momentu zajścia w ciążę, aż do przyjścia dziecka na świat. Jej pomoc jest tak cenna jak naszej najbliższej przyjaciółki, którą nie zawsze możemy mieć blisko siebie.

4: Jak spróbować pomóc starszej siostrze zaakceptować nowego przybysza
Bawienie się własnymi lalkami to prawdziwa zabawa dla małej dziewczynki. Przekazuje do niej indywidualne obserwacje i doświadczenia. Dziewczynki pragną jak najbardziej odpowiednio zaopiekować się osobistą podopieczną.

5: Kim jest doula?
W ostatnim czasie w naszym kraju coraz częściej możemy się spotkać z instytucją douli. Wspomina się o douli w kontekście ciąży i porodu. Kto to taki i czemu służy?

6: Wyprawka dla dziecka i wyprawka dla mamy
Kiedy moment przyjścia na świat potomka zbliża się wielkimi krokami, nieuchronnie zbliża się także moment skompletowania wyprawki. A właściwie wyprawek, bo nie tylko dziecko ma swoje potrzeby. Matka nie może zapomnieć o tym, co będzie jej potrzebne po porodzie.

7: Wirtualne rady
Niezależnie od tego, czy jesteśmy w ciąży i mamy już wyznaczony termin porodu, już dziecko mamy bądź też dopiero planujemy mieć i usilnie nad tym pracujemy,

8: Zwiastuny porodu
Ciąża kończy się porodem po 9 miesiącach, czyli trwa około 40 tygodni. Nim nadejdzie ta chwila, pojawiają się zwiastuny porodu, objawy, które mogą sugerować zbliżanie się terminu porodu.

9: Tania wyprawka dla noworodka
Z ciążą oraz narodzinami dziecka wiąże się wiele oczekiwań, niezwykle silnych emocji i przeżyć. Niestety jest to także znaczny wydatek finansowy dla przyszłych rodziców.

10: Leki w ciąży
Uwaga: można je przyjmować tylko po zaleceniu lekarza. Samodziele dawkowanie nawet kropli do nosa może poważnie uszkodzić płód i narazić nas na niebezpieczne powikłania ciążowe.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl