Środki antykoncepcyjne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dysentery_gary

Czytano: 632 razy | Kategoria: Seks i erotyka | Ilość słów: 525 | Data: Wed, 25 Apr 2012 | 10 komentarzy

Istnieje wiele sposobów zapobieganie ciąży. Od stuleci ludzie stosowali różne metody, zależnie od kultury cze regionu świata. Jakie są najpopularniejsze środki antykoncepcyjne?

Jednym z nich jest stosunek przerywany.  Polega on na tym, iż mężczyzna wyjmuje członka z pochwy, zanim nastąpi u niego orgazm. Nie zadowala to jednak żadnego z partnerów, ponieważ u kobiety orgazm występuje zazwyczaj dopiero wówczas, gdy wystąpi on u mężczyzny. Tak więc wyjęcie członka pozostawia ją najczęściej niezaspokojoną. Mężczyzna może co prawda i tak osiągnąć orgazm, lecz odsunięcie się w takiej chwili od kobiety jest wymuszone i nie daje zadowolenia. Ponadto nieco nasienia może opuścić prącie, zanim jeszcze nastąpi orgazm. Może to doprowadzić do wystąpienia niechcianej ciąży. W takiej sytuacji, koniecznie należy zgłosić się do ginekologa oraz wykonać test ciążowy.

Inny sposób zapobiegania ciąży, polega na unikaniu stosunków w tym okresie cyklu miesiączkowego kobiety, w którym może nastąpić zapłodnienie. Sposób ten zwany kalendarzykiem małżeńskim, jest jedynym sposobem zapobiegania ciąży, dozwolonym przez Kościół katolicki. Nie są bowiem przy tym stosowane, żadne sztuczne środki. Chcąc posługiwać się tą metodą, kobieta musi nauczyć się obserwować swój okres płodności zwłaszcza, jeśli jej okresy są nieregularne. Stosowanie tej metody wymaga także panowania nad sobą zarówno ze strony mężczyzny jak i kobiety.

Od wielu lat stosowany jest także inny sposób - w końcowej fazie stosunku, meżczyzna zakłada na członka prezerwatywę z cieniutkiej gumy. Metodę tę uważano za dość dobrą, do momentu odkrycia znacznie skuteczniejszych metod. Prezerwatywy do dziś są najpopularniejszym środkiem zapobiegania ciąży, z powodu ich łatwej dostępności i szybkości użycia w każdych warunkach.

Większość małżeństw, uważa jednak, że lepsze od prezerwatywy są ochronne krążki pochwowe, które można stosować w połączeniu z kremem plemnikobójczym.  Zakłada się je do pochwy w taki sposób, że gumowa błona rozpięta na krążku otacza szyjkę macicy, zamykając drogę plemnikom. Na pierwszy rzut oka krążek może się wydawać zbyt duży, jednak pochwa jest bardzo rozciągliwa, a krążek, który po ściśnięciu zajmuje o wiele mniej miejsca, skutecznie zapobiega przed nieplanowaną ciążą.

Jeszcze skuteczniejsze i tańsze są wewnątrzmaciczne spirale, któe lekarz umieszcza wewnątrz macicy (przez szyjkę macicy), gdzie można je pozostawić na wiele miesięcy. Nitka prowadząca do pochwy daje znać, że spirala tkwi we właściwej pozycji. Spirale zaleca się na całym świecie tam, gdzie liczba narodzin wzrasta zbyt szybko , a gdzie nie ma wystarczających środków, by zapewnić wszystkim kobietom droższych pigułek antykoncepcyjnych.

Wspomniana pigułka, zawiera hormony, które uodparniają błonę śluzową macicy na zagnieżdzenie się się jajeczka. Pigułka znajdujke uznanie u kobiet, gdyż przemawia do ich zmysłu estetycznego, uwalnia je od konieczności manipulowania przy narządach płciowych, nie wymaga przerywanego aktu miłosnego ani też specjalnych przygotowań, dlatego też pigułka antykoncepcyjna jeszcze długo będzie najskuteczniejszą metodą zapobiegania ciąży.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl