Jak urządzić chrzciny?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Kisiel

Czytano: 498 razy | Kategoria: Religia i obrzędy | Ilość słów: 314 | Data: Fri, 31 Aug 2012 | 10 komentarzy

Są bardzo ważne uroczystości w życiu każdej rodziny, które ją cementują i wzmacniają. Do takich uroczystości należy niewątpliwie chrzest małego dziecka.

Większość z nas taką uroczystość bardzo przeżywa i niezwykle starannie się do niej przygotowuje. Nie powinno się chrzcić bardzo maleńkich dzieci, przed szóstym tygodniem życia, chyba że jest to podyktowane innymi przesłankami. Przede wszystkim trzeba załatwić wszystkie formalności w kancelarii parafialnej.

Decydując się na tego typu uroczystość nie powinniśmy zastanawiać się tylko nad tym jaki prezent na chrzest dla dziewczynki przygotować, ale i pomyśleć o innych bardzo ważnych i pilnych sprawach. Musimy na przykład ustalić, kto będzie rodzicami chrzestnymi naszego maleństwa. Zawsze lepiej, by były to osoby z nami związane, czyli rodzina albo bardzo bliscy przyjaciele. Przecież zależy nam na tym, by aktywnie uczestniczyli w życiu naszego dziecka, byli dla niego wsparciem i podporą.

Spotykanie się tylko przy okazji najważniejszych uroczystości nie jest najlepszą drogą. Po załatwieniu wszystkich spraw formalnych powinniśmy skoncentrować się na samym przygotowaniu uroczystości. Z reguły przyjęło się, że prezenty na dla dziewczynek powinien być ze złota lub innych szlachetnych kruszców. Matka chrzestna najczęściej kupuje ubranko dla dziecka. Warto się jednak skonsultować w tym względzie z rodzicami, bo to może oni pragną sami kupić ubranko na tak szczególny dzień, albo macie odmienne gusty. Wiadomo, że ubranko na taką uroczystość jest z reguły w kolorze białym. Biel kojarzy się bowiem z czystością, niewinnością, jest symbolem światłości. Nie musza być to jednak szczególnie udziwnione ubranka, ale takie, by dziecku było w nich wygodnie i dobrze.

Oczywiście powinniśmy zadbać, było schludne i ładne, ale nie traktujmy ubranka dziecka za najważniejszy element całej uroczystości. Także prezent na chrzest dla dziewczynki powinien byś skromny i elegancki. Powinien raczej świadczyć o pamięci i staraniu niż o zamożności ofiarodawców.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl