Niezbędnik faceta w podróży

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: annam90

Czytano: 531 razy | Kategoria: Mężczyźni | Ilość słów: 391 | Data: Wed, 19 Mar 2014 | 0 komentarzy

Zbliża się okres wakacyjnych urlopów i coraz więcej czasu poświęcamy na rozmyślania nad sposobem spędzenia wolnego czasu. Jednak nawet najbardziej atrakcyjne w teorii podróże mogą okazać się męczarnią, jeśli uprzednio nie zadbamy o to, by w naszym bagażu znalazły się naprawdę potrzebne rzeczy.

 

 Ubrania

Podstawowa zasada, którą do znudzenia powtarzają doświadczeni podróżnicy, głosi, że „im lżejszy bagaż, tym lepiej”. Jeśli więc mamy już przygotowany zestaw ulubionych ubrań, odrzućmy połowę z nich! Jeśli nie musimy wyglądać stylowo i oficjalnie, zdecydujmy się raczej na bojówki niż jeansy (są dużo lżejsze i pomagają w noszeniu przy sobie większej ilości przedmiotów) oraz kilka t-shirtów. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie dnia bez schludnej koszuli, postawmy jednak na te wykonane z grubszych materiałów, mniej podatnych na zagniecenia. Bez względu na to, czy wybieramy się w okolice mroźne czy tropikalne, nie możemy zapominać o spakowaniu odpowiednio dopasowanego nakrycia głowy, które pomoże nam ochronić tę jakże ważną część ciała. Jeśli w czasie wyjazdu nie zamierzamy się oszczędzać i planujemy dłuższe wyprawy, na pewno nie przyda nam się obuwie sportowe, które szybko przemięka i rozkleja się. Postawmy raczej na specjalne, wytrzymałe buty trekkingowe, gwarantujące sporą wygodę.

travel-rest-from-work-1399005-m.jpg

 

Dodatkowe wyposażenie

Nikt z nas nie ruszy w podróż bez kosmetyczki, jednak także i w tym przypadku obowiązuje zasada absolutnego minimalizmu. Bardziej praktyczne od standardowej maszynki do golenia, której użycie wymaga dostępu do wody oraz puszki z pianką do golenia, są golarki męskie umożliwiające golenie na sucho, niemal w każdym miejscu (oczywiście po wcześniejszym naładowaniu akumulatora). Zamiast zwykłego ręcznika frotte spakujmy raczej ten wykonany z mikrofibry, który jest o wiele lżejszy (nawet o 700 g!) oraz szybciej schnie. Do podstawowych elementów wyposażenia każdego podróżnika zaliczyć trzeba również małą apteczkę (posiadającą plastry, opatrunki i wodę utlenioną), nóż wielofunkcyjny oraz metalową menażkę (nigdy nie wiesz, kiedy okażą się bardzo przydatne).

luggage-anyone-638187-m.jpg

 

Wiele osób uważa, że umiejętne pakowanie się to prawdziwa sztuka. Istnieje wiele szkół – jedni uważają np., że ubrania należy składać w kostkę, inni, że lepszym sposobem jest zawijanie ich w rulon. Każdy z nas z pewnością po kilku wyjazdach wypracuje swój sposób na to, aby zabrać jak najmniej rzeczy, a jednocześnie, żeby w podróży niczego nam nie zabrakło.

Źródło zdjęcia:sxc.huPodpis

Anna Żuraw


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl