Ubezpieczenie na zdrowie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: omega7

Czytano: 380 razy | Kategoria: Kobieta i mężczyzna | Ilość słów: 562 | Data: Thu, 30 Jan 2014 | 0 komentarzy

Kolejki do lekarzy specjalistów nie pozostawiają złudzeń. Jeśli chcemy szybko otrzymać odpowiednią opiekę medyczną, sami musimy o siebie zadbać. Jakie ubezpieczenie zdrowotne najlepiej wybrać?

Indywidualne ubezpieczenie w pakiecie

Kupując pakiet zdrowotny, pacjent ma dostęp do szybkiej i profesjonalnej prywatnej opieki medycznej. Spośród wielu ofert pakietów zdrowotnych dostępnych na rynku można wybrać ubezpieczenie, które będzie w pełni odpowiadało indywidualnym potrzebom pacjenta. W ramach pakietu podstawowego zapewniona jest: opieka internisty, pediatry, lekarza medycyny rodzinnej oraz specjalistów z dziedzin ginekologii, okulistyki i dermatologii. Pacjenci korzystają także z podstawowych zabiegów, badań i konsultacji. Możliwe jest też wykupienie droższego ubezpieczenia, które w abonamencie zawiera podstawowe i rozszerzone badania, zabiegi oraz częstsze konsultacje z większą liczbą specjalistów plus wizyty domowe. Najdroższe pakiety dają możliwość skorzystania z leczenia szpitalnego, zabiegów fizjoterapeutycznych, pomocy pogotowia ratunkowego, a także opieki medycznej podczas podróży zagranicznej.

Ubezpieczenie dla Ciebie i rodziny

Prywatne placówki opieki zdrowotnej mają również w swojej ofercie pakiety rodzinne, w ramach których z porad lekarskich mogą skorzystać klienci oraz ich najbliżsi. W zakresie rodzinnego pakietu standardowego pacjenci mogą uzyskać konsultacje internisty, pediatry, lekarza rodzinnego, a także zamówić kilka wizyt domowych oraz skorzystać z pomocy doraźnej w razie nagłego zachorowania czy wypadku. Zestaw usług medycznych przewiduje również porady lekarzy specjalistów zajmujących się zarówno dorosłymi, jak i dziećmi. W cenie zawarte są także podstawowe badania, konsultacje i zabiegi. Placówki medyczne oferują również rodzinom zwiększony zakres usług, w których mieści się więcej wizyt domowych oraz możliwość konsultacji z większą liczbą lekarzy specjalistów i związana z tym rozszerzona diagnostyka.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie umożliwia skorzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej zawsze, kiedy tylko pacjent tego potrzebuje. Przede wszystkim, ubezpieczenie pomaga nam oszczędzać cenny czas. Dzięki niemu nie trzeba czekać kilku miesięcy, by dostać się do lekarza specjalisty czy tracić czasu w niekończącej się kolejce na badania. Pakiety ubezpieczeniowe można wykupić i realizować w prywatnych placówkach zdrowia. W ramach wykupionego pakietu pacjenci mogą skorzystać z porad lekarskich bez wychodzenia z domu. Dostępne są także czaty online z lekarzami specjalistami oraz całodobowe konsultacje telefoniczne. Podstawowa opieka zdrowotna pozwala pacjentom umawiać wizyty i zamawiać recepty telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu.

Jak wybrać ubezpieczenie idealne dla siebie?

Przede wszystkim należy sprawdzić i porównać oferty. Oczywiście najtańsze ubezpieczenie zawiera jedynie usługi podstawowe oraz ograniczoną liczbę specjalistów, do których można się udać. Nie oznacza to, że droższa opcja jest zawsze najlepsza. Niekiedy zdarza się, że wybieramy szeroki pakiet opieki zdrowotnej, jednak od miejsca zamieszkania do najbliższej placówki dzieli pacjenta duża odległość. Cena jest niewątpliwie istotną kwestią. Koszt wykupienia ubezpieczenia to od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie (ubezpieczenia rodzinne są oczywiście droższe). Warto zawsze najpierw zastanowić się, z usług których specjalistów korzystamy najczęściej, żeby nie kupować wizyt u lekarzy, których pomocy tak naprawdę nie potrzebujemy.

Dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest korzystne dla osób, które potrzebują szybkiej i profesjonalnej opieki medycznej w różnych sytuacjach. Dzięki niemu pacjenci unikają niepotrzebnego stresu spowodowanego wyczekiwaniem w kilometrowych kolejkach oraz otrzymują pełen pakiet usług zdrowotnych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. 

Ubezpieczenie zdrowotne - pakiety do nabycia w MedicoverPodpis

Medicover


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl