Geje i lesbijki w Polsce - jak spędzają czas?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 698 razy | Kategoria: Relacje międzyludzkie | Ilość słów: 407 | Data: Mon, 20 May 2013 | 10 komentarzy

Geje i lesbijski w Polsce mogą mieć powody do zadowolenia, w ciągu ostatnich kilku lat doszło bowiem do wielu pozytywnych zmian poprawiających ich położenie.

Owszem, ciągle jeszcze pozostaje wiele pracy do wykonania i nie można mówić o tym, że walka o równouprawnienie została zakończona, faktem jest jednak to, że środowisko LGBT jest coraz bardziej widoczne i coraz lepiej zorganizowane. Możemy dostrzec to między innymi w świecie wielkiej polityki, dowody na to znajdujemy jednak również w codziennym życiu. Jednym z nich jest gwałtowny wzrost liczby miejsc, w których geje i lesbijki mogą obecnie spędzać czas wolny, nie sposób zatem nie zgodzić się z tym, że przedstawicielom mniejszości seksualnych nie grozi nuda.


Do niedawna osoby z kręgu LGBT miały do wyboru dwa pomysły na spędzanie czasu wolnego. Mogły uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach wraz z osobami heteroseksualnymi, mogły jednak również ograniczać się do własnego towarzystwa i samodzielnie organizować sobie zajęcia. Pierwsza opcja wydawała się kusząca ze względu na wielość możliwości spędzania wolnego czasu, niesie jednak zawsze element ryzyka, wielokrotnie okazywało się bowiem, że orientacja seksualna może przeszkadzać niektórym ludziom nawet, jeśli zachowaniu par homoseksualnych nie da się nic zarzucić. W przypadku drugiej z opcji nie było już takiego ryzyka, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że i wachlarz możliwości był w jej wypadku znacznie mniejszy.


Współcześnie możemy mówić jednak o swego rodzaju przełomie, nie sposób przy tym nie zgodzić się, że w słowach tych nie ma odrobiny przesady. Przełom nastąpił wówczas, gdy otwarte zostały pierwsze lokale dedykowane gejom i lesbijkom, życzliwe przyjęcie takich miejsc przerosło zaś najśmielsze oczekiwania ich właścicieli. Obecnie mamy już do czynienia zarówno z barami, jak i klubami gay-friendly, gdzie można dobrze zjeść, skosztować znakomitych trunków i udanie się bawić, ostatnie lata to zaś kolejny przełom, furorę robią bowiem nie tylko same lokale, ale również biuro podróży dla gejów. Za niewielkie pieniądze można zatem zaplanować weekendowy wypad do jednej z europejskich stolic, problemem przestają być przy tym również wakacje z partnerką lub partnerem. Zarówno lokale, jak i agencje turystyczne dla gejów i lesbijek kładą duży nacisk na ich bezpieczeństwo i komfort, mówimy więc o usługach nie tylko ciekawych, ale i znajdujących się na bardzo wysokim poziomie.


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl