Artykuły w kategorii: Psychologia

1: Dziecko na pogrzebie
Śmierć jest tematem niezwykle trudnym. Nawet jeżeli jesteśmy wydaje nam się, że jesteśmy przygotowani na śmierć bliskiej nam osoby, która od dłuższego czasu choruje lub jest już w sile wieku, to z umieraniem najbliższy ciężko się pogodzić.

2: Warto robić badania psychologiczne gdyż…
Dlaczego warto robić badania psychologiczne ? Czemu mają one służyć i jaki jest ich cel. Zagłębianie się w umysł człowieka można wysnuć wiele emocji pozytywnych jak i tych złych z których nie zdajemy sobie sprawy.

3: Przyczyny i skutki hazardu
Któż z nas nie marzył o wygranej na loterii, lub podobnym sposobie nagłego wzbogacenia bez wysiłku i pracy. Ale łatwo się przekonać, że to tylko mrzonka.

4: Coach czy psycholog?
Coraz bardziej popularny staje się w naszym kraju coaching. O tym, że jest to nowe zjawisko świadczy chociażby to, że na ten proces nie ma nawet polskiej nazwy. Czym zajmuje się coach, a jakie kompetencje ma psycholog?

5: Wizyta u psychologa to nie wstyd
Mimo tego, że nasz świat pędzi do przodu i nasze społeczeństwo jest nowoczesne wciąż potęguje zgubny i negatywny stereotyp, że osoba korzystająca z pomocy psychologa mają zaburzenia psychiczne. Prawda jest jednak zupełnie inna i coraz więcej z nas korzysta z pomocy tego typu specjalistów.

6: Poznaj siebie na nowo
Poznaj samego siebie, to nie tylko pusty frazes, to recepta na szczęśliwsze życie. Brzmi trochę banalnie, ale zawiera w sobie klucz do zrozumienia własnych emocji, przyzwyczajeń, nawyków.

7: O wirtualnych cmentarzach słów kilka
Śmierć bliskiej osoby to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć w życiu człowieka. Weryfikuje nierzadko nasze poglądy i pobudza najgłębiej skrywane emocje. W natłoku tych emocji powstały wirtualne cmentarze. Czy są one jednak etyczne? Czy nie są obrazą dla naszych bliskich zmarłych?

8: Z pamiętnika wielkiego stresu
Stres to najczęstszy towarzysz współczesnego człowieka. Żyje nam się coraz łatwiej, jednak ceną dobrobytu jest wszechobecny stres. Co nas najbardziej stresuje i jak z tym walczyć?

9: Jak się podnieść po stracie bliskich?
Wypalenie, stagnacja, brak impulsów i chęci do życia? Wiele osób w pewnym momencie swojego życia przestaje doceniać to co ma i popada w smutny stan żałoby i zawieszenia. Warto wtedy zrobić wszystko, by obudzić się i uniknąć marnowania kolejnych dni.

10: Psychologia śmierci
Tanatopsychologia, to nurt psychologii, który poświęcony jest psychologicznej analizie zjawiska śmierci i jej przeżywania. Śmiercią interesowano się od dawna, jednak dopiero w połowie XX wieku zaczęto opracowywać ją pod kątem terapeutycznym.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl