Ogłoszenia - dobry sposób na nietrafione zakupy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Kasia36

Czytano: 716 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 404 | Data: Mon, 28 May 2012 | 3 komentarzy

Internetowe zakupy to już nie nowość z usług internetowych sklepów, aukcji, czy ogłoszeń korzysta większość internautów, do najczęściej kupowanych artykułów należą książki płyty, sprzęt RTV, czy AGD.

Jednak wielu z nas obawia się kupowania online butów czy ubrań, nic w tym dziwnego, garderobę najlepiej przed zakupem przymierzyć, ponieważ firmy odzieżowe nie stosują jednej uniwersalnej rozmiarowi. Bardzo często zdarza się, że ubrania różnych marek są nieco inne pod względem rozmiaru. Ta kwestia dotyczy również butów, wydawało by się, że sposobem na zakup idealnych butów może być podanie długości wkładki, jednak i ta metoda nie zawsze się sprawdza.

Część z osób, które właśnie za pośrednictwem internetu chcą zrobić zakupy odzieży czy butów najpierw przymierzają je w stacjonarnych sklepach, by później skorzystać z oferty tego sklepu on line. Taka metoda jest skuteczna i opłacalna, zwłaszcza, że ceny tych samych produktów mogą być niższe w ofercie internetowej.


Innym sposobem na połączenie internetowych zakupów z odpowiednim dopasowaniem ciuchów czy obuwia, są bezpłatne ogłoszenia, za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego możemy wyszukać upragnione modele, by potem umówić się ze sprzedającym na ich przymiarkę.  Wiele takich serwisów jest nastawionych na sprzedaż lokalną, tak by nie komplikować transakcji dodatkową wysyłką. Korzystanie z firm kurierskich, czy poczty wiąże się  z dodatkową opłatą, bardzo często nie małą, a także uniemożliwia przymiarkę, czy w ogóle obejrzenie towaru  przed zakupem. Kupowanie przez ogłoszenia jest coraz bardziej popularne, głównie ze względu na możliwość zdobycia oryginalnych rzeczy za niską cenę.

Internetowe ogłoszenia to również idealny sposób na pozbycie się nietrafionych zakupów. Szybka sprzedaż pozwala na odzyskanie kwoty - a przynajmniej jej części - którą zapłaciliśmy za rzecz, z której nie korzystamy. Mnóstwo takich ofert pojawiają się zwłaszcza po koniec roku, wówczas na strony z ogłoszeniami trafiają nieudane prezenty gwiazdkowe. Podobnie jest na wiosnę, kiedy to po wiosennych porządkach okazuje się jak wiele niepotrzebnych rzeczy mamy w swoich domach.  Boom na ogłoszeniach widoczny jest także w czasie wakacji, po zakończeniu roku szkolnego, czy akademickiego wzrasta ilość ofert w kategorii książki.

Każdy ma swój sprawdzony sposób na trafne zakupy w internecie, dla jednych to wyszukanie wcześniej mierzonych już ubrań, dla innych przywiązanie do konkretnej sprawdzonej marki , by nie ryzykować kupna za dużej, czy rozmiar mniejszej, niż nosimy rzeczy.

Podpis

Kasia36


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl