Nie pomyl Ecko z Eko i na odwrót

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 1299 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 463 | Data: Tue, 3 Sep 2013 | 11 komentarzy

Nazwa ta ma różne oblicza i wymaga wyjaśnień. Sprawę można potraktować nieco z przymrużeniem oka, ale trzeba też powiedzieć o tym, że ma ona swoje realne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie pozostaje nam w tym momencie nic więcej, jak wejść w szczegóły.


Ecko - ta nazwa z charakterystyczną literą c przed literką k, może oznaczać tylko jedno i dzięki temu też pod żadnym pozorem nie powinien nam się przydarzać błąd. Ecko to bowiem amerykańska marka odzieżowa, która powstała w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku i aż do chwili obecnej przeżywa znaczący rozkwit. Kurtki, spodnie czy bluzy Ecko noszone są w większości przypadków przez osoby, związane z kulturą ulicy – hip-hopem, graffiti czy jazda na deskorolce. Dokładna nazwa firmy to Ecko Unltd., a jej dokładne i charakterystyczne logo to biały nosorożec na czerwonym tle. Jeśli go zobaczycie na mieście, nie pomylcie go z… no właśnie, z czym na przykład możemy go pomylić?

Eko – to między innymi nazwa bardzo popularnych w całej Polsce supermarketów. Największe ich skupisko obejmuje południową i zachodnią część naszego kraju, gdzie znajduje się około 300 sklepów spod tego znaku. Pierwsze supermarkety Eko zaczęły się pojawiać w Polsce od 1996 roku i do razu przypadły nam do gustu. Co prawda nie są tak popularne jak Biedronka, która piastuje dziś pozycję prawdziwego lidera, ale sklep ten Polacy uznają za równie sympatyczny. Jak twierdzą sami właściciele Eko jest bliżej klienta i jego potrzeb. Zawsze można liczyć na to, że w środku będziemy mogli przebierać wśród świeżej rzodkiewki czy bagietek, bo chyba, że wszystko zostanie wykupione przez szalejący w dzień promocji tłum. Charakterystyczne logo to „e” w dziwnym kształcie, jakby z niedokończoną częścią u dołu. Jeśli zobaczycie takie logo, nie pomylcie go z… no właśnie, z czym jeszcze możemy je pomylić?

Eko(logiczny) – teraz o najbardziej oczywistym znaczeniu tego słowa, choć dla wielu do końca nie takim jasnym. Eko to przedrostek słowa ekologiczny, o czym wszyscy musimy bezwzględnie wiedzieć, głównie dlatego, że ekologia i w ogóle ekologiczne podejście do życia jest ważne dla nas samych, abyśmy nie wymarli tak szybko jak dinozaury. Eko oznacza zatem coś zdrowego, coś z pewnością nam nie zaszkodzi, będzie naturalne, miłe dla oka, organizmu i naszej duszy. Przedrostka eko używają między innymi producenci zdrowej żywności. Co ciekawe, zaczynają go używać nagminnie i tak naprawdę, można już zgłupieć czy to akurat eko jest faktycznie eko. Nie było nic o logo, więc warto wspomnieć na przykład o Przedsiębiorstwie Oczyszczania Miasta w Kaliszu, które takie logo posiada i jest rzecz jasną ze sprawą ekologii ściśle związane. Żółty napis na niebieskim tle – nie pomylcie go z… po prostu go nie pomylcie!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl