Czy wiecie, że w Korei udaje się pogrzeby?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 961 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 473 | Data: Wed, 20 Nov 2013 | 19 komentarzy

Na samym wstępie powinniśmy się bardzo dobrze zastanowić, czy w obecnych czasach jakaś rzecz jest nas w stanie jeszcze zaszokować? Jak długo nie chcielibyśmy się z tą tezą sprzeczać, to nie zdementujemy ostatecznie wersji, że takich spraw jest coraz mniej.

Ale, ale… wciąż możemy natrafić na takie obyczaje, które wydawać się nam będą niesamowicie zadziwiające, czyli jednak ktoś zdoła nas zaskoczyć. 

Tak naprawdę bardzo wielu spraw nie jesteśmy w stanie zwyczajnie zrozumieć. Już po przeczytaniu tytułu tego tekstu zastanawiamy się, w jaki sposób to może być możliwe? Jak to możliwe, że w Korei udaje się pogrzeby, że gdziekolwiek na świecie ktoś może udawać, że umarł, a drugi ktoś na to przystaje, również udając, że ten pierwszy faktycznie nie żyje.

Korea to miejsce fascynujące pod wieloma względami, ale z pewnością wielu z was nie zdawało sobie sprawy, że tak mogą wyglądać tam pogrzeby, a raczej ich imitację. Wyjaśnijmy, że rzeczywiście zmarłych ludzi chowa się tam zupełnie normalnie. Dlaczego więc, oprócz takiej normalności stosuje się również dziwne zwyczaje udawania pogrzebów?

Z pewnością nawet nie wszyscy Koreańczycy do końca rozumieją ten zwyczaj. Nie jest to jednak żadna nowość. Udawane pogrzeby są aktualne w tym azjatyckim państwie już od kilku lat. O co chodzi w tym dziwnym obrzędzie? Chodzi przede wszystkim o to, aby zastanowić się nad własnym życiem. Człowiek, który kładzie się do trumny i wciela się w rolę zmarłego, który jest po raz ostatni żegnany przez bliskie mu osoby, ma okazję, aby bardzo dobrze przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie. W jego głowie powinna wówczas zajść prawdziwa przemiana. Wszystko to, co działo się w jego życiu do tej pory musi zostać poddane głębokiej analizie. Udawany pogrzeb ma na celu powrót do życia w zdecydowanie lepszym stanie psychicznym, z nowym poglądem na życie, które powinno być prowadzone zdecydowanie lepiej. Koreańczycy uważają, że jest w życiu niezwykle dużo takich spraw, na które pod odpowiednim kątem da się popatrzeć dopiero, gdy staniemy w obliczu śmierci, dopiero, gdy tę śmierć w sposób szczególny zdołamy sobie wyobrazić. 

Jak to wygląda? Czym różni się taki ceremoniał od znanych nam mniej lub bardziej form pogrzebowych? Pogrzeb odbywa się zgodnie z koreańską kulturą. Wszystko wygląda identycznie jak podczas prawdziwego pogrzebu, z tą drobną różnicą, że zmarły po prostu żyje. Kładzie się on jednak do trumny. Zgromadzeni ludzie odśpiewują pieśni pogrzebowe, w pełnym skupieniu żegnając zmarłego. Przybyłych na pogrzeb obowiązuje odpowiedni strój oraz zachowanie. Najbardziej fascynujący, szczególnie dla człowieka, który na taki pogrzeb trafiłby przez przypadek może być to, że zmarły po zakończeniu całej ceremonii wstaje z trumny i zwyczajnie wychodzi.

 

Czy w Korei znajdziemy sporo grobów polskich obywateli? Sprawdź: http://znicz.info.pl/groby-polakow-zagranica/

 

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl