Artykuły w kategorii: Pozostałe

11: Wodne urodziny we Wrocławiu
Dzisiejszy świat biegnie w szalonym tempie. Widać to po różnych sprzętach, samochodach czy nawet po zwykłych przyjęciach. Ludzie szukają nowości po to, aby coś nie było nudne, oklepane.

12: Alarmy
Systemy alarmowe montowane w mieszkaniach prywatnych i instytucjach zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom oraz wyposażeniu. Stanowią podstawowy sposób zabezpieczania się przed wszelkimi próbami włamań oraz zdarzeniami losowymi (na przykład pożarem lub wybuchem gazu).

13: O tłumaczeniach ustnych
W bogatej ofercie wielu indywidualnych tłumaczy oraz biur tłumaczeń znajdziemy między innymi tłumaczenia pisemne oraz ustne. Warto przyjrzeć się z bliska drugiemu spośród tych rodzajów przekładów.

14: Za mundurem...
Mówi się, że za mundurem panny sznurem i bardzo wiele prawdy jest w tym powiedzeniu. Coś w tym jest, że umundurowany mężczyzna zdaje się być bardziej męski, potężniejszy, przystojniejszy i jakoś tak bardziej pociągający.

15: Czas nie goni nas
Czy czas istnieje? Czy może jest tylko złudzeniem, lub odwrotnie - realnym bytem? Czwarty wymiar, w którym nie wiemy jak się należy poruszać? Naukowcy od dziesiątek lat próbują zmierzyć się z tematem czasu.

16: Wypadki za granicą
Uwielbiamy podróże, dlatego często organizujemy sobie wycieczki poza granicami naszego kraju. Zauważamy w takich miejscach wiele zabytków, jak i wspaniałych krajobrazów, które zachęcają nas do poświęcenia swojego wolnego czasu, jak i środków finansowych.

17: Słupsk czy Biedronkowo? Mieszkańcy chcą nową nazwę i herb miasta
Pierwsza w Polsce i prawdopodobnie na świecie taka inicjatywa! Grupa mieszkańców zdegustowana budową kolejnego marketu znanej sieci dyskontów, kolejny raz kosztem zabytkowej architektury w Słupsku. W proteście przeciwko tak fatalnym pomysłom postanowiła zacząć zbierać głosy nad zmianą nazwy miasta.

18: Kilka słów o słynnych zegarkach
Popularne na całym świecie zegarki g-shock cieszą się nie tylko bardzo długą historią (sięgającą aż XIX wieku), ale również bardzo dobrą opinią po dzień dzisiejszy.

19: Ciekawe gadżety reklamowe
W ostatnich latach reklama zatacza coraz szersze kręgi i zdobywa sobie nowych zwolenników, którzy chętniej wprowadzają do reklamy różne nowe rozwiązania.

20: Nie pomyl Ecko z Eko i na odwrót
Nazwa ta ma różne oblicza i wymaga wyjaśnień. Sprawę można potraktować nieco z przymrużeniem oka, ale trzeba też powiedzieć o tym, że ma ona swoje realne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie pozostaje nam w tym momencie nic więcej, jak wejść w szczegóły.


Strona 2 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  
© 2011 Artykulis.pl