Użyteczne gadżety dla kierowcy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: topa_jacek

Czytano: 388 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 381 | Data: Mon, 10 Nov 2014 | 0 komentarzy

Kierowanie autem w polskich warunkach nie zawsze jest sprawą lekką, łatwą i przyjemną. Warto więc wspomagać się w trasie wszystkim, czym tylko można. Oto kilka sugestii.

 

Poza oczywistymi dodatkami do samochodu, jak zestaw car audio, zestaw narzędzi, zapasowe koło, apteczka czy różnego rodzaju bibeloty od nieśmiertelnej choinki zapachowej po obrazek świętego Krzysztofa, warto mieć przy sobie kilka gadżetów, które znacznie ułatwią nam podróż, lub uczynią ja bardziej bezpieczną.

 

Okulary polaryzacyjne

Chociaż lato już za nami, nie znaczy to, że nie przydadzą się nam dobre okulary. Przeciwnie, promienie słońca odbite zmrożonego śniegu mogą trwale uszkodzić nam wzrok,w wywołując tzw. śnieżną ślepotę. Co powinny mieć dobre okulary do jazdy samochodem? Oprócz standardowej ochrony przed promieniami UVA i UVB, dobrze jest, jak posiadają również powłokę antyrefleksyjną a także filtr polaryzacyjny.

 

Przetwornica napięcia

To niepozorne urządzenie z pewnością przyda się na dłuższych wyprawach, biwaka itp. Przetwornica napięcia, jak sama nazwa wskazuje przemienia napięcie akumulatora na prąd sieciowy 230 V, 50 Hz, dzięki czemu, jadąc autem, można do woli korzystać z urządzeń nie posiadających możliwości podłączenia do akumulatora samochodowego. Urządzenie szczególnie przyda się posiadaczom często rozładowujących się smartfonów czy tabletów. Wśród wielu modeli na rynku znajdziemy również takie, które posiadają cały zestaw różnorakich wejść, w tym gniazdo USB.

 

Nawigacja satelitarna

Kolejnym ważnym urządzeniem, na którego nie warto skąpic oszczędności, jest odbiornik GPS z nawigacją jazdy. Nie trzeba wiele się rozpisywać na temat zasadności posiadania tego typu sprzętu. Zaznaczmy jednak, że jeśli nie posiadamy odpowiednio dużego ekranu w naszych smartfonach, to na siłę nie róbmy z nich nawigatora. Lepiej zainwestować w dedykowany sprzęt, niż męczyć się z nie zawsze dogodnym smartfonem w tej roli.

 

Rejestrator samochodowy

Na koniec rzecz, która do niedawna była rzadkością w autach, a teraz aspiruje do miana standardu. Mowa o rejestratorach jazdy, dzięki którym uwiecznimy każde zdarzenie drogowe. Film z takiego zdarzenia jest w pełni akceptowalny jako dowód w sprawie, więc taki rejestrator bardzo często pozwala dochodzić swojej racji w sądzie, oszczędzając przy tym sporo cennego czasu i nerwów. Więcej o rejestratorach przeczytacie tutaj.

 

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl