Jazdy doszkalające na szkoleniu na prawo jazdy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: koherentny

Czytano: 459 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 275 | Data: Mon, 1 Jul 2013 | 9 komentarzy

Przebieg szkolenia na prawko posiada określone ramy czasowe, które precyzyjnie określone są w odpowiednim akcie prawnym. Żeby móc zdobyć uprawnienia kategorii B, powinno się ukończyć naukę składającą się się z 30 godzin wykładów i 30 godzin jazd.

Ale czy ten czas praktyki to dostateczny okres podczas którego wszyscy mogą się przyszykować do egzaminu w odpowiedni sposób?

W czasie prowadzenia części praktycznej u niektórych kursantów można dostrzec bardzo szybkie postępy w nauce. Są w stanie wykonać poprawnie, po zaledwie kilku powtórzeniach, każde kolejne zadanie. Ruszanie na górce, zawracanie na drodze czy parkowanie prostopadłe nie stanowią dla takich kursantów żadnego problemu. Nad wyraz często już po dwudziestu godzinach zajęć praktycznych dysponują umiejętnościami pozwalającymi na bezkolizyjną jazdę w miejskim ruchu drogowym a tym bardziej na zdanie egzaminu państwowego. Nie przesadzając osoby takie tworzą jednak mniejszość wśród nowych kierowców. Istotną większość to osoby, które wymagają większego poświęcenia instruktora w czasie prowadzonych jazd.

foto-miniatura-prawo-jazdy.png

Część z wyżej wspomnianych osób to kandydaci na kierowców z bardzo dużymi problemami podczas wykonywania elementarnych czynności obsługi pojazdu takich jak płynne zatrzymanie pojazdy, ruszanie na wzniesieniu czy redukcja biegu. Tacy kursanci z reguły korzystają z jazd doszkalających jeszcze w ramach szkolenia podstawowego. Pozostałe grono kursantów korzystających z dodatkowych jazd posiadają umiejętności które pozwalają na swobodne prowadzenie samochodu ale w konfrontacji tej umiejętności z ruchem miejskim brakuje im pewności przy podejmowaniu najistotniejszych decyzji. Tacy kursanci korzystają z jazd doszkalających ale najczęściej bezpośrednio przed egzaminem państwowym.

Wykonywane jazdy doszkalające w Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach mają jeden wspólny cel. Doszlifowanie naszych umiejętności do poziomu przynajmniej gwarntujacego zaliczenie egzaminu państwowego na prawo jazdy.Podpis

Nauka jazdy poznań | Instruktor prawa jazdy


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl