Gadżety zawodowego kierowcy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kidej_jork

Czytano: 828 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 297 | Data: Fri, 28 Feb 2014 | 0 komentarzy

Na rynku znajdziemy wiele przydatnych gadżetów dla osób, które za kółkiem spędzają niemal połowę życia. Choć znaczna część akcesoriów kusi niewielką ceną, warto zainwestować w coś, co naprawdę poprawi komfort i bezpieczeństwo służbowej podróży, trwającej nawet kilka tygodni.

Najlepsza nawigacja samochodowa

Aby kierowcy ciężarówek mogli pokonywać trasę szybko i bezpiecznie, niektórzy producenci nawigacji samochodowych stworzyli specjalistyczne urządzenia. Największą popularnością cieszą się obecnie nawigacje TomTom Pro Truck, które posiadają szereg udogodnień. Specjalna mapa Europy dla ciężarówek pomaga w znalezieniu najszybszej i najbezpieczniejszej drogi, uwzględniając przy tym rodzaj, masę i wymiary pojazdu oraz rodzaj ładunku. Mamy zatem pewność, że nie trafimy na zbyt wąską uliczkę czy za niski wiadukt. Ponadto, nawigacja Pro Truck wyposażona jest w szereg przydatnych funkcji, takich jak bieżące informacje pogodowe, możliwość sterowania głosem i aktualne informacje o korkach (dzięki usłudze HD Traffic).

Akcesoria dla kierowców

Niezwykle przydatnym gadżetem może okazać się bezprzewodowy zestaw bluetooth, który umożliwia prowadzenie rozmów przez telefon bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Warto zaopatrzyć się również w dobrze wyposażoną apteczkę samochodową. Profesjonalne apteczki są szczelne, poręczne i odporne na wstrząsy, dzięki czemu leki i zestawy opatrunkowe będą bezpieczne w trakcie jazdy. Nie możemy zapominać o zestawie narzędzi, które pomogą uporać się z drobnymi usterkami na trasie. Dobrym pomysłem jest przy tym kupno lampki diodowej, którą można nałożyć na głowę – dzięki temu komfortowo oświetlimy miejsce naprawy. Po zakończonej podróży pomoże nam się zrelaksować specjalna poduszka pod plecy, która rozmasuje okolice kręgów lędźwiowych.

Niezależnie od budżetu, jakim dysponujemy, możemy kupić wiele przydatnych gadżetów, które poprawią komfort i bezpieczeństwo służbowej podróży. Te pomocne akcesoria z pewnością docenią kierowcy ciężarówek, którzy nierzadko pokonują tysiące kilometrów tygodniowo.Podpis

Cześć, jestem Marek i zapraszam do czytania moich porad dotyczących samochodów i wszystkiego, co z nimi związane.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl