Gadżety przydatne w aucie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: topa_jacek

Czytano: 519 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 340 | Data: Tue, 13 Jan 2015 | 0 komentarzy

Z roku na rok aut na naszych drogach przybywa. Samochody należą do najpopularniejszych środków transportu, zarówno w miastach, jak i poza nim. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej dodatków i gadżetów usprawniających jazdę. Oto kilka z najpopularniejszych.

Rejestrator wideo

Pojawiły się niedawno, ale bardzo szybko podbiły rynek. Dzięki rejestratorom wideo pozbywamy się problemu uwiarygodnienia naszej wersji zdarzenia. Dobra kamerka dedykowana do aut rejestruje porządnej jakości materiał, nie tylko świetnie radząc sobie ze znaczną nawet prędkością, jak i słabym oświetleniem. Co bardziej przezorni montują kamerkę nie tylko z przodu, ale i z tyłu, dzięki czemu materiał w pełni pokazuje to, co dzieje się na drodze. Są nawet specjalne kamerki, które posiadają mozliwość szeregowego podłączenia drugiego rejestratora, przez co nie trzeba później dodatkowo bawić się w obróbkę i synchronizację materiału, rejestrator zrobi to wszystko za nas.

 

Alkomaty

Kolejnym bardzo użytecznym urządzeniem jest alkomat. Wiele się mówi o pijanych kierowcach, ale przecież nie zawsze przybiera to formy tak patologiczne, jak to się powszechnie mówi. Często nie jestesmy świadomi, wsiadając do auta, że wczorajsze procenty nie ulotniły się całkowicie z naszego organizmu. Stąd warto mieć wiarygodne urządzenia, które pozwoli nam podjąć właściwą decyzję. Wiarygodność zaś uzyskamy tylko dzięki możliwości kalibracji urządzenia. Szczegóły dostępne są tutaj.

 

Nawigacja

Nawigacja satelitarna to narzędzie, bez którego wielu zawodowych kierowców nie wyobraża sobie pracy. Jakkolwiek, nawet jeśli posiadamy dobrego smartfona, na którym możemy odpalić aplikację nawigacyjną, warto mieć dedykowane do tego urządzenie. Natomiast jeśli jednak zdecydujemy się korzystanie ze smartfona do nawigowania, warto zaopatrzyć się w specjalny uchwyt do tego przeznaczony. Pamiętajmy również o zestawie głośnomówiącym do smartfona.

 

Przetwornica napięcia

Zarówno smartfon, jak rejestrator wideo czy inne tego typu sprzęty wymagają zasilania. Akumulatory to rozwiązanie mocno kompromisowe. Dlatego tak ważnym urządzeniem jest przetwornica napięcia, która przemienia prąd z samochodowej zapalniczki na napięcie sieciowe. Dzięki temu podładujemy smartfona, ale i zasilimy tablet czy każde inne urządzenie elektroniczne. Bardzo użyteczny dodatek.

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl