Kiedy trzeba wezwać pomoc drogową?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: haiku

Czytano: 407 razy | Kategoria: Motocykle | Ilość słów: 314 | Data: Mon, 12 Aug 2013 | 3 komentarzy

Z niektórymi problemami na drodze jesteśmy w stanie sami sobie poradzić, jeżeli posiadamy do tego odpowiednie narzędzia. Możemy, na przykład zmienić koło lub dolać do baku benzyny z kanistra.

Niestety podczas podróży mogą dotknąć nas, a właściwie nasze pojazdy, usterki i awarie tak rozległe i skomplikowane, że nie będziemy w stanie niczego samodzielnie zdziałać. W takim wypadku należy wezwać auto pomoc. Oto kilka przykładów sytuacji, w których czynność taka jest po prostu niezbędna.

 

Gdy tracimy kontrolę nad układem kierowniczym samochodu powinniśmy natychmiast się zatrzymać. Jeżeli po tej czynności i oględzinach pojazdu nie dostrzeżmy zmian w obrębie opon (spuszczone powietrze tudzież wyraźne uszkodzenie), nie ma potrzeby byśmy zwlekali z wezwaniem pomocy drogowej. Sięgamy, więc po telefon i wystukujemy numer zaufanej firmy świadczącej usługi tego typu.

 431181_rally_1.jpg

Wezwanie pomocy drogowej jest również konieczne w przypadku, gdy problemy dotykają układu hamulcowego. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych awarii pojazdu i uniemożliwia bezpieczne jego prowadzenie. W takiej sytuacji nie powinniśmy również korzystać z uprzejmości przyjaciół i holować naszego samochodu, bowiem stwarzalibyśmy zagrożenie nie tylko dla swojego życia, ale również osób udzielających nam pomocy.

 

Wszelkiego rodzaju dym wydobywający się spod maski naszego auta może sugerować naprawdę poważne problemy. Mimo różnego rodzaju zabezpieczeń, samochody pełne są różnorodnych łatwopalnych substancji, stanowiących zagrożenie dla życia. Z tego też powodu nie powinniśmy starać się zlokalizować źródła problemu na własną rękę, ale wezwać odpowiednich specjalistów, czyli pomoc drogową właśnie.

 

Wezwanie pomocy drogowej jest również konieczne w przypadku braku różnego rodzaju substancji lub elementów naprawczych, szczególnie, jeżeli znajdujemy się w miejscu rzadko uczęszczanym i znacznie oddalonym od większych skupisk ludzkich. Do auto pomocy możemy zwrócić się w przypadku, gdy zabraknie nam paliwa lub, gdy nie posiadamy zapasowego koła i narzędzi do jego zmiany.
Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl