W trosce o bliskich

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 587 razy | Kategoria: Kultura i sztuka | Ilość słów: 343 | Data: Thu, 4 Oct 2012 | 10 komentarzy

Każdego z nas czeka przykra informacja o tym, że któryś krewniak niestety już odszedł z tego świata. Jak najbardziej jest to rzecz nieunikniona, choć smutna.

Śmierć dosięga człowieka w różnych chwilach. W związku z tym nigdy nie wiadomo czy nie będziemy potrzebować zorganizowania transportu ciała naszego bliskiego. Międzynarodowy transport zwłok jest jak najbardziej możliwy. Jeśli okazuje się, że nasz krewny zmarł w innym państwie, być może nawet na innym kontynencie, warto mieć na uwadze jego wolę. Być może życzy sobie, aby został pochowany w innym miejscu. W związku z tym należy zorganizować międzynarodowy transport zwłok.

Dosyć dziwnym stwierdzeniem byłoby określenie bezpieczeństwa międzynarodowego transportu zwłok, ale przede wszystkim chodzi o to, aby obsługa, która zajmuje się tym podchodziła do ciała naszego zmarłego z szacunkiem. Jednak jest to naprawdę ważna kwestia. Nie chcielibyśmy, aby ciało naszego bliskiego było w jakiś sposób poniewierane. Jednak nie musimy się o to martwić, kiedy korzystamy z firmy, która naprawdę jest firmą polecaną oraz renomowaną. Zwróćmy uwagę na opinie w Internecie, sprawdźmy oferty bardzo dokładnie.

Oczywiście pogrzeb łączy się z naprawdę ogromnymi kosztami, dlatego zwróćmy uwagę na cennik. Zwróćmy uwagę na ostatnią wolę naszego bliskiego. Jeśli zależało mu, aby został pogrzebany właśnie w danym państwie, w którym obecnie nie przebywał, warto jednak spełnić jego wolę. Oczywiście bez względu na to czy jesteśmy ateistami czy też wierzymy w życie pozagrobowe, nie powinniśmy zapominać o ostatniej woli zmarłego.

Jeśli ten zaś ostatniej woli nie wyraził w związku z tym, warto przetransportować go i pogrzebać w pobliżu, abyśmy mogli regularnie odwiedzać grób i dbać o niego. Poza tym międzynarodowy transport zwłok jest niezbędny w chwili, gdy ktoś umiera w wypadku podczas jakiegoś zagranicznego wyjazdu. Oczywiście jest to niezwykle smutna wiadomość, jednak przychodzi czas kiedy należy załatwić wszelkiego rodzaju formalności i do nich zalicza się także powrót ciała naszego krewnego do domu.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl