Artykuły w kategorii: Pozostałe

1: Pogrzeby inne niż wszystkie
Wiadomo, że przed podatkami i śmiercią nie ma ucieczki, choć oczywiście w historii świata zdarzali się śmiałkowie, którzy usiłowali to osiągnąć. Jednak, gdy wiemy, że nie uda się odwołać wizyty kostuchy, zamiast popadać w popłoch, warto po prostu dobrze się na to przygotować. Oto kilka przykładów wyjątkowych pogrzebów

2: Fotografowie, na ulice!
Fotografia uliczna wciąż potrafi zelektryzować, do tego stopnia jest inna od przeładowanych kolorowymi filtrami zdjęciami na Instagramie. Krańcowo odmienna pod względem barw, uchwyconych sytuacji i tematyki. Z popularnym programem do edycji zdjęć zrobionych komórką ma tylko jedną cechę wspólną.

3: Max Berg - między spełnieniem a nowoczesną wizją
Jeśli szukać we Wrocławiu zabytków architektury modernizmu, wystarczy prześledzić realizacje budynków powstałych na podstawie planów Maxa Berga. Nie doczekały się za to jego wizjonerskie koncepcje – gdyby się urzeczywistniły, Wrocław byłby dzisiaj metropolią zorganizowaną urbanistycznie na sposób o wiele bardziej nowoczesny.

4: Najgenialniejsze wynalazki MacGyvera
Angus (tak!) MacGyver, były agent specjalny z tendencjami do wpadania w kłopoty, odtwarzany ze swadą przez Richarda Deana Andersona, w trakcie swojej trwającej 139 odcinków kariery stworzył niesamowitą ilość sprytnych rozwiązań, które pomogły mu umknąć swoim wrogom. Dzisiaj przejrzymy te najbardziej spektakularne.

5: Jak to bywało kiedyś, czyli staropolska tradycja pogrzebowa
Polak staropolski – sarmata, swój pogrzeb planował na długo przed śmiercią. Nie wyobrażał sobie, by mógł być nieprzygotowany do tak ważnej ceremonii. Tym bardziej, że tylko pogrzeby z pompą były uznawane w baroku za odpowiednie.

6: Skąd czerpać siły do pracy w usługach pogrzebowych?
Nie wiadomo dokładnie skąd ludzi biorą siły do pracy w takich miejscach, ponieważ większość osób stwierdzi, że nie jest to łatwa i przyjemna sprawa. Można powiedzieć, że każdy kto wie jak działają pogrzebowe usługi we nie będzie chciał tam pracować.

7: Wspomóż fundacje
Jeśli chcemy wspierać sztukę i kulturę i jeśli chcemy pomagać innym, to niewątpliwie warto jest brać udział w działalności fundacji. Wiele fundacji mamy do wyboru w naszym kraju i możemy wspomagać je na wiele różnych sposobów.

8: Świat zza obiektywu
Coroczne zamknięcie konkursu World Press Photo jest niezwykle prestiżowym i istotnym wydarzeniem nie tylko w świecie fotografii dziennikarskiej, ale również dla wszystkich sztuk audiowizualnych.

9: Z dziejów kremacji
Na początku dwudziestego pierwszego wieku kremacja zwłok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Choć jednak wielu osobom wydaje się, że mamy do czynienia ze stosunkowo nowym trendem, historia kremacji potwierdza, że nie jest to wcale zwyczaj nieznany naszym przodkom.

10: Wybór zaproszeń ślubnych
Zaproszenia ślubne są swego rodzaju zapowiedzią zbliżającej się uroczystości Młodej Pary, dlatego w szczególności Panna Młoda, przykłada do nich duże znaczenie, przeglądając dziesiątki ich projektów.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl