Sprzęt dla początkującego DJ-a - czego potrzebujesz?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 963 razy | Kategoria: Muzyka | Ilość słów: 371 | Data: Sun, 22 Feb 2015 | 0 komentarzy

Niepozornie rozpoczęta przygoda z DJ-ingiem może z czasem stać się prawdziwą życiową pasją i sposobem na życie. Trochę talentu, dobry słuch, wyczucie rytmu, a także miłość do muzyki w obrębie jednego lub kilku gatunków.

Jeśli masz te cechy i chcesz dzielić się z ludźmi swoimi muzycznymi upodobaniami, zostań DJ-em. Co będzie ci potrzebne na start?

Młodzi adepci sztuki DJ-skiej niejednokrotnie mają spory problem ze skompletowaniem potrzebnego sprzętu. Z jednej strony wynika to ze znikomej wiedzy, jaką mają na ten temat, z drugiej strony – z ograniczonych funduszy, które mogą przeznaczyć na wszystko, co potrzebne do grania. Na szczęście początkujący DJ ma dziś wiele opcji wyboru, co wynika z upowszechnienia się urządzeń cyfrowych i oprogramowania do miksowania dźwięku.

DJ, który stawia dopiero pierwsze kroki w tej sztuce, nie musi w ogóle inwestować w żaden dodatkowy sprzęt, wystarczą dedykowane programy komputerowe, np. Traktor DJ. Dla niektórych jest to idealna opcja na start. Praca na programie pozwala na wstępne rozeznanie, czy w ogóle nadajemy się do roli DJ-a. Po takim „DJ-skim treningu” czas na pierwszy sprzęt. Do wyboru mamy CD-playery, gramofony albo cyfrowy kontroler dźwięku. Ta ostatnia opcja jest optymalna dla początkującego DJ-a, ponieważ do takiego urządzenia można podpiąć dowolne źródła dźwięku, np. komputer czy i-poda. Inwestujemy zatem tylko w jedno urządzenie. Jeśli jednak na DJ-ing patrzymy z tradycyjnego punktu widzenia i chcielibyśmy spróbować na klasycznych analogowych gramofonach, pamiętajmy, aby wybierać sprzęt uznanych producentów, najlepiej ze średniej półki cenowej. Gramofony do DJ-ki muszą być wyposażone w napęd bezpośredni, a więc wszelkie tanie adaptery paskowe nie wchodzą w grę. Teraz pora na mikser. Na początek prosty dwukanałowy mikser wystarczy. Warto wyposażyć się w model z trzystopniową korekcją dźwięku. Kolejna rzecz to słuchawki, które będą nam służyć do odsłuchu utworów podczas miksowania. Początkowo możemy ograniczyć się do niedrogich słuchawek DJ-skich, np. marki Numark lub Reeloop. Pozostaje jeszcze wybór wzmacniacza i głośników. Stawiając pierwsze kroki w sztuce DJ-ingu zapewne grać będziemy głównie w warunkach domowych, nie musimy zatem inwestować w nagłośnienie estradowe. Mały wzmacniacz i głośniki o średniej mocy w zupełności wystarczą.Podpis

Jeśli wybierasz sprzęt dla początkującego Dj, sprawdź markę Eurolite: http://www.ledprofi.pl/manufacturer/eurolite


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl