Artykuły w kategorii: Muzyka

1: Sprzęt dla początkującego DJ-a - czego potrzebujesz?
Niepozornie rozpoczęta przygoda z DJ-ingiem może z czasem stać się prawdziwą życiową pasją i sposobem na życie. Trochę talentu, dobry słuch, wyczucie rytmu, a także miłość do muzyki w obrębie jednego lub kilku gatunków.

2: Doktor zwany martensem
„Doki”, „Marty”, „Marteny” - czas mija a ten typ obuwia noszą kolejne pokolenia „młodzieży” i „starszej młodzieży”. Dlaczego się tak dzieje? Odpowiedź jest prosta – martensy to bardzo wytrzymałe i wygodne obuwie posiadające swoją unikalną historie i przesłanie.

3: Artyści, którzy stworzyli podwaliny polskiego rapu
Swego czasu rap był muzyką, którą słuchano po kryjomu, bowiem nie każdy był przygotowany na treści, które artyści przekazywali swoim słuchaczom. Była to muzyka wykluczonych i zbuntowanych przeciw otaczającej rzeczywistości. Dzisiaj stała się sposobem na zarabianie dużych pieniędzy zatracając swój pierwotny charakter.

4: Nuty na fortepian – zalety
Ciężko byłoby zastąpić nuty na fortepian inną formą zapisu, która byłaby czytelna dla wszystkich, bez względu na stopień posiadanej wiedzy czy umiejętności. To dlatego nutki są tak powszechnie wykorzystywanym sposobem na zapis dźwięku. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ posiadają szereg zalet.

5: Jak czytać zapisy nutowe?
Bardzo wiele osób gdy pierwszy raz widzi nuty na pianino, stwierdza, że jest to dla nich po prostu czarna magia. Zapisy często są tak skomplikowane, że na pierwszy rzut oka dość ciężko jest stwierdzić, jak poprawnie zagrać dany utwór.

6: Nietuzinkowe dźwięki gitary
Granie na instrumentach od zawsze jako ludzi nas ciekawiło. Nie ma się czemu dziwić, w końcu muzyka towarzyszy nam w zasadzie od chwili, kiedy tworzyły się pierwsze w miarę zorganizowane społeczeństwa.

7: Kolumny głośnikowe
Kolumny głośnikowe kojarzone są przeważnie z wysokimi bryłami występującymi w profesjonalnych studiach nagraniowych lub całych ścianach kolumn pojawiających się na koncertach.

8: Wyposażenie dla DJ
W dzisiejszych czasach wartość muzyki jest dla ludzi szczególnie duża. Dlatego oprawa muzyczna imprez i różnych ważnych wydarzeń jest tak istotna i ludzie starają się o nią w szczególności dbać.

9: Gitary akustyczne - kilka ciekawostek
Gitara od setek lat jest instrumentem niezmiennie popularnym – do dzisiejszych czasów używane są nawet te klasyczne gitary, choć na ogniskach najczęściej da się słyszeć gitarę akustyczną.

10: Disco Polo powraca
Czy w dzisiejszych czasach istnieje lepszy sposób pomiaru popularności danego wykonawcy niż liczba odsłon na internetowych serwisach wideo? Wydaje się, że raczej nie, bowiem w erze plików mp3 sprzedaż płyt spada z roku na rok, a listy przebojów w mainstreamowych mediach nie odzwierciedlają wszystkiego co dzieje się na rynku muzycznym.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl