Warto czytać!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: janjanjan0000

Czytano: 551 razy | Kategoria: Literatura i poezja | Ilość słów: 287 | Data: Mon, 2 Apr 2012 | 10 komentarzy

W obecnych czasach ludzie tak często gdzieś gonią, że sami nawet nie wiedzą, jak się nazywają. A przydałoby się czasami zatrzymać, pokontemplować – po prostu odciąć się od otaczającej rzeczywistości. Jaki jest zatem najlepszy sposób na osiągnięcie tego celu?

Książki, bo właśnie o nich chciałbym wspomnieć, są jednym z największych fenomenów dzisiejszego świata. Technologia coraz bardziej posuwa się do przodu. Komórka i internet stały się chlebem powszednim i bez nich większość ludzi, zwłaszcza młodzieży, nie wyobraża już sobie życia. Radio i telewizja stały się wręcz codziennym rytuałem – takim, że nawet nie zauważamy tego, że spędzamy zbyt wiele czasu przed coraz to większymi rozmiarami coraz to nowocześniejszych telewizorów. Ale czy na pewno warto tylko w taki sposób spędzać czas wolny?

Odpowiedzi na to pytanie nie da się jednoznacznie zdefiniować, ale czy zamiast tych wszystkich rzeczy, nie lepiej chwycić w swoje ręce dobrą książkę? To właśnie książki są tym, co kształtuje ludzkie myślenie. To dzięki nim rozwija się nasza wyobraźnia i chyba każdy musi mi w tym miejscu przyznać rację! Dzięki książkom poprawia się nasza gramatyka, ortografia, wypowiadanie się. Unikamy błędów składniowych, interpunkcyjnych i co najważniejsze nie psujemy swojego wzroku i słuchu. Co do wspomnianej wcześniej wyobraźni. Podczas czytania człowiek wyobraża sobie miejsce akcji, sam kreuje wygląd głównej postaci, pomimo iż teoretycznie wszystko ma napisane, każdy z nas zupełnie inaczej stworzyłby wizualnie postać jednego, jedynego bohatera książkowego. Jesteśmy w stanie dać się wciągnąć lekturze i zapomnieć o całym świecie. Dzięki temu odcinamy się od świata, problemów. Dlaczego zatem ludzie rezygnują z czytania? Czasu wprawdzie coraz mniej, ale naprawdę warto jest zatracić się w lekturze, gdyż ma to tylko i wyłącznie same pozytywy.Podpis

jan nowak


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl