Artykuły w kategorii: Literatura i poezja

1: O zakupach w księgarni internetowej
Alternatywną formą tradycyjnego miejsca, gdzie można zaopatrzyć się przede wszystkim w różnego rodzaju książki (czyli księgarni) jest księgarnia internetowa.

2: Życie jako niesforny kochanek
Halina Poświatowska, to postać, która przez 32 lata balansowała na cienkiej granicy między życiem a śmiercią. Przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, jednak zachowała równowagę dzięki wentylowi, jakim była dla niej poezja.

3: Alkohol w Biblii
Powszechnie wiadomo, że muzułmanom nie wolno spożywać alkoholu. Zabrania im tego religia. A jak to jest w przypadku chrześcijan?Pierwsze wzmianki o winie pojawiają się w kilku księgach Starego Testamentu.

4: Warto czytać!
W obecnych czasach ludzie tak często gdzieś gonią, że sami nawet nie wiedzą, jak się nazywają. A przydałoby się czasami zatrzymać, pokontemplować – po prostu odciąć się od otaczającej rzeczywistości. Jaki jest zatem najlepszy sposób na osiągnięcie tego celu?

5: Przetrwać, wbrew własnemu ciału - Recencja książki ,,Ołówek", autorstwa Katarzyny Rosickiej - Jaczyńskiej
Tytułowy ołówek to narzędzie, którym w rękach Boga czuje się Matka Teresa z Kalkuty. Książka Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej poprzedzona jest właśnie tą wypowiedzią zakonnicy, poświęcającej swe życia pracy na rzecz innych ludzi.

6: Książki w wersji elektronicznej czy papierowe?
Książki w różnej formie istnieją w życiu i kulturze człowieka od dawna. Ich ewolucja związana jest z postępem technologicznym, najpierw rozwojem druku, potem nowoczesnych technologii i sposobów przepływu informacji. Pojawia się więc pytanie, które książki mają rację bytu – elektroniczne czy tradycyjne?


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl