Świąteczny rynek

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 550 razy | Kategoria: Imprezy | Ilość słów: 351 | Data: Sun, 2 Dec 2012 | 10 komentarzy

Na święta Bożonarodzeniowe czekamy co roku z utęsknieniem. Ten świąteczny czas kojarzy nam się z domowym ogniskiem, odpoczynkiem i czasem wypełnionym na spotkania z rodziną i przjaciółmi.

Warto jednak pamiętać i o tym, że prawdziwie świąteczny klimat panuje już od 23 listopada na wrocławskim rynku! Wszysko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który dorównuje innym jarmarkom organizowanym corocznie w dużych miastach Europy.

Jarmark znajduje się na ulicy Świdnickiej oraz na samym środku rynku.

Co ciekawego w tym roku? Tradycyjnie na dzieci będzie czekał bajkowy lasek. A w nim? Postacie z najbardziej znanych baśni i bajek m.in. Calineczka, Śpiąca królewna, czy Królewna Śnieżka.

Co roku jarmark bożonarodzeniowy jest co raz większy i atrakcyjniejszy przez zwiększoną liczbę sprzedających, czy jeszcze bardziej wyeksponowane dekoracje świąteczne. Warto tutaj zauważyć, że organizatorzy dbają o nawet najdrobniejsze detale, by zadowolić najbardziej wybredne osoby.

Jarmark jest dla odwiedzających czynny codzienie aż do 23 grudnia w godzinach 10.00-21.00. Przy mroźniejszych dniach atmosferę rozgrzeje grzane wino oraz iście świąteczna muzyka w formie kolęd i pastorałek.

Dla smakoszy różnych potraw przygotowano natomiast:

  • smakołyki w tym także piernikowe serca oblane czekoladą
  • potrawy na ciepło np. szaszłyki, bigos, smazona kiełbaskę, czy kasztany ora tradycyjne świąteczne potrawy.

Kto prezentuje swoje towary na rynku? Nie tylko polscy kupcy, ale także delegaci z Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Litwy, Holandii.

Na szczególne zainteresowanie oczywiście zasługuje choinka postawiona w centralnym miejscu rynku, brama wprowadzająca na jarmark oraz żywy krasnal zabawiający dzieci. Chętni mogą także zrobić sobie zdjęcie z reniferami zaprzężonymi do wozu św. Mikołaja.

Spośród wszystkich prezentowanych produktów zwidzający mogą kupić: ceramikę ręcznie malowaną, wyroby typowo regionalne, artystyczne wyroby ze szkła, materiały z drewna, dekoracje świąteczne, biżuterię, tkaniny, galanterie skórzaną, witraże, czy wyroby prosto z Tatr.

Co robić we Wrocławiu w grudniu? Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że powinien odwiedzić Rynek. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji jaką daje nam miasto. Tym bardziej, że inny Jarmark świąteczny na taką skalę odbywa się chyba dopiero w Dreźnie.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl