O imprezach integracyjnych kilka faktów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Inka

Czytano: 460 razy | Kategoria: Imprezy | Ilość słów: 783 | Data: Fri, 17 Aug 2012 | 10 komentarzy

Imprezy firmowe, to czas aby każdy mógł oddać się chwili najlepszych atrakcji i dać ponieść się imprezowemu szaleństwu. Jest to szansa na intensywną integrację i motywację.

Wyjazdy integracyjne są istotnym elementem jednoczącym każdą kadrę, czyli ludzi którzy ze sobą pracują. Przyjęło się, że integracja jest ważnym elementem scalającym każdy wspólnie pracujący zespół. Popularność w Polsce zyskały m.in. dzięki firmom, które podążając za zagranicznymi trendami postawiły na taki sposób integracji i nagradzania.

 

W każdej firmie powołuje się ludzi otwartych i kompetentnych, którzy prócz obowiązków zawodowych podołają organizacji imprez integracyjnych dla pracowników. Potrzebna będzie osoba ze zmysłem organizacyjnym, które nie przestraszy się organizacyjnego amoku.

 

Takie wyjazdy integracyjne w góry czy na Podhale, mają za zadanie rozładować pojawiające się spięcia, aby każdy z ich uczestników był zadowolony i pełni sił do pracy.

Imprezy integracyjne są pełne atrakcji. Od tych w stylu extream - skoki ze spadochronem, loty na paralotni czy off road – szusowanie po bezdrożach; aż po te spokojniejsze - do nich zaliczyć możemy konkursy integracyjne, czy także zwiedzanie muzeum, aż po wystawne kolacje i bogate oferty wieczorów. 

A co z konkursami integracyjnymi ich celem jest takie stworzenie atmosfery i wywołanie takich emocji i uczuć, by grupa stanowiła jedność i by jej działania były zintegrowane. Jest to szczególnie ważne dla szefów firm (dyrektorów, prezesów, managerów), którzy zdają sobie sprawę, że zadowolony i lojalny zespół to największa wartość przedsiębiorstwa. Mądry manager XXI wieku wie, że znacznie taniej jest zmienić podejście do pracownika, zintegrować go i znaleźć mu ewentualnie inne stanowisko, na którym będzie sobie lepiej radził niż go wymienić. Wśród celów teambuildingu, najczęściej spotykanymi są: poznanie się zespołu, który ma ze sobą działać w dłuższym okresie czasu, nabranie zaufania pomiędzy członkami grupy, określenie mocnych i słabych stron (wad i zalet / talentów i lęków) członków grupy, stworzenie przyjaznej i relacyjnej atmosfery w grupie, rozwiązywanie problemów grupowych (np. „czarna owca” w grupie, zazdrość i zawiść, czy też często pojawiające się plotkowanie o innych członkach), kreowanie relacji między dwoma (lub większą ilością) istniejącymi już grupami (np. 2 niezależne działy w firmie lub pracownicy dwóch zagranicznych oddziałów), i na koniec, niemniej także ważny cel: wytwarzanie zaangażowania i energii w pracy grupowej. Można więc metaforycznie powiedzieć, że teambuilding w stosunku do firm ma na celu stworzenie sytuacji, w której pracownik chętniej chodzi do pracy – a jeśli chodzi chętniej, to pewnie też lepiej wykonuje swoje zadania.

Każde miejsce, jak i pora są perfekcyjne na wyjazd firmowy. Mogą to być zaciszne miejsca, które profesjonalne firmy eventowe wypełnią różnorakimi atrakcjami. Zatem atrakcje na takie imprezy firmowe w Zakopanem czy też w Szczawnicy, to dla każdego coś ciekawego od quadów aż po konkursy integracyjne. Dobór atrakcji to uderzenie w pewną część tego wyjazdu, która skumulowana jest na przestrzeni wielu różnych gustów. Atrakcje należy dobrać w taki sposób, aby każdy z uczestników mógł skorzystać, z wyjazdu. Zatem pod uwagę należy wziąć kilka dość ważnych aspektów, poczynając od wieku uczestników, poprzez ich preferencje sportowe aż po upodobania.

 

Zależnie od tego, co wybierzecie na Waszą imprezę integracyjną, będziecie mogli zadbać o kondycję fizyczną, pojeździć na nartach, polatać, poskakać i sprawić, że Wasza motywacja do pracy będzie miała atut naładowanego akumulatora o przedłużonym działaniu. Zacznijmy doceniać, to co bezcenne, dajmy unieść się chwili w saniach kuligu i odprężyć w popularnych termach. Idźmy ze światowym trendem, wdychania polskości, pod polskimi górami!

 

  Pozwoli to na wyjście zza biurka, poznanie ludzi z innych działów, zrelaksowanie się i pokazanie się z jak najlepszej strony.

Na dodatek wszystko z atestem międzynarodowym, potwierdzonym niejednym zadowolonym turystą; opatentowany, nie do kupienia, ale do zakochania idealny! Ciekawą formą rozrywki podczas takiego wyjazdu firmowego może stać się też paintball czy zimą kulig z pochodniami.

To czas kiedy możecie postawić na dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas, jak najbardziej intensywnie i jeszcze bardziej pozytywnie.

 

Takie wyjazdy firmowe w góry i nie tylko pozostawiają wiele pozytywnych wspomnień, ale i pozwalają poczuć się prawdziwie przygotowanym do codziennej pracy.

Badania potwierdzają, że wyjazdy integracyjne przekładają się na późniejsze wyniki. Dlatego też wiele firm kilka razy do roku organizuje takie imprezy, w trosce o swoich pracowników i efekty ich pracy.Podpis

Inka, atrakcyjne eventy  z TEAM


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl