Gwiezdne Wojny w liczbach

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 612 razy | Kategoria: Film i kino | Ilość słów: 300 | Data: Mon, 26 May 2014 | 0 komentarzy

Pierwsza część kosmicznej sagi była kręconym w ciężkich warunkach baśnią o niewielkim budżecie, podczas gdy wieść o najnowszej obiegła świat w sekundę i na nowo rozpaliła umysły milionów fanów na całym świecie. Jak „Star Wars”, ze swoją długą historią, przedstawia się w liczbach?

11 milionów – tyle wynosił (razem z kampanią marketingową i promocyjną) wielokrotnie przekraczany budżet pierwszej części „Nowej Nadziei”. Film w opinii producentów był pewną stratą, dlatego był sprzedawany w zestawie jako zapychacz kinowy. Ostatecznie przyniósł 775 milionów, część siódma będzie dysponować budżetem rzędu 200 milionów dolarów.

 

192 – liczba postaci wymienionych na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen, dotyczy tylko głównych postaci. Pobocznych, wypowiadających kilka kwestii nie ma żadnej możliwości zliczenia, ponieważ uniwersum rozszerza się z każdą publikacją.

 

6 i 5 – liczba rąk i nóg utraconych przez Skywalkerków w filmach. Zarówno Luke jak i jego ojciec, Anakin, tracą kończyny wielokrotnie, nieraz na skutek wzajemnej walki.

 

3 720:1 – Szanse na przelecenie przez pas asteroidów, zdaniem C-3PO. W rzeczywistości asteroidy są oddalone od siebie o wielkie odległości, więc szansa ta jest znacznie wyższa. Oczywiście pilotujący Han Solo radzi sobie doskonale w każdej sytuacji.

 

2 151 – ilość ujęć z użyciem efektów specjalnych w ostatnim 3 części sagi, „Zemście Sithów”. Pierwszy film mógł pochwalić się 360 takimi scenami.

 

130 – liczba gier osadzonych w świecie „Star Wars”. Tytuły te obejmowały wszystko od strategicznych bojów, poprzez wyścigi na rzucaniu ptakami do celu skończywszy.

 

27 miliardów – ostateczny zysk ze wszystkich filmów i sprzedaży powiązanej. Obejmuje to zabawki, gry, książki, plakaty, figurki droidów, prawdziwe droidy, śpiwory w kształcie Taun taunów, oficjalne licencjonowane zbroje Dartha Vadera, narzuty, czapki starter, breloczki i niewiarygodnie więcej wyprodukowanych z myślą o fanach materiałów.

 

1 – miejsce Hana Solo w wyścigu strzeleckim z łowcą nagród Greedem.

 

0 – zysk George'a Lucasa ze sprzedaży uniwersum Gwiezdnych Wojen korporacji Disney. Całość uzyskanych 5 miliardów reżyser przeznaczył na cele charytatywne.

 Podpis

Gwiezdne Wojny i kosmiczne liczby.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl