Artykuły w kategorii: Film i kino

1: Jerzy Stuhr w cytatach.
Kim w polskim kinie jest Jerzy Stuhr żadnemu kinomaniakowi przypominać nie trzeba. Słynie on głównie z ról komediowych oraz tekstów, które na zawsze wpisały się do mowy potocznej oraz historii polskiej kinematografii.

2: Polski Bruce Willis
Nieustraszony John McClane, policjant nie negocjujący z terrorystami i nie używający ,,półśrodków” w walce ze światkiem przestępczym, wynegocjował z producentem polskiej wódki Sobieski przed 5 laty intratny kontrakt sponsorski. Ale w kraju pomiędzy Bugiem a Odrą mamy przecież własnego nieprzejednanego Bruce'a Willisa.

3: Film - schemat czy wariacja na jego temat?
Scenarzyści filmowi poruszają się po utartych ścieżkach. Od ich pomysłowości zależy, w jaki sposób wypełnią klisze i schematy. Dlaczego tak rzadko wychodzą poza utarte ścieżki?

4: Filmy o śmierci jako sposób na jej oswojenie
Śmierć od zawsze była tematem sztuki, nie inaczej jest w przypadku dziesiątej muzy - filmu. Dlaczego tak chętnie oglądamy tragedie rozgrywające się na ekranie kinowym?

5: Gwiezdne Wojny w liczbach
Pierwsza część kosmicznej sagi była kręconym w ciężkich warunkach baśnią o niewielkim budżecie, podczas gdy wieść o najnowszej obiegła świat w sekundę i na nowo rozpaliła umysły milionów fanów na całym świecie. Jak „Star Wars”, ze swoją długą historią, przedstawia się w liczbach?

6: 7 przykładów dobrego lokowania produktu w filmach
Filmowe nagrody aż trudno zliczyć. Mamy Oscary, nagrody BAFTA, Srebrne Niedźwiedzie, Złote Palmy i… Złote Maliny. Mamy także nagrody za najlepszy product placement. Oto laureaci tegorocznej Brandcameo.

7: Stare wartości w nowym przebraniu – rozwój kinematografii
Na ekranach kin pojawiła się kolejna odsłona przygód superbohatera stworzonego przez amerykańskiego twórcę komiksów, Stana Lee.

8: Agents of S.H.I.E.L.D. rywalizuje o widzów!
Stacja ABC chce zdobyć niekwestionowaną pozycję lidera na rynku seriali dramatycznych w Stanach Zjednoczonych. Ofensywa została przypuszczona, w roli atakujących Agents of S.H.I.E.L.D. oraz Once Upon a Time.

9: Mądra śmierć na ekranie
Gdzie jest granica między człowiekiem a preparatem formalinowym? Czy można świadomie się przygotować do własnej śmierci i zmierzyć z jej fizyczną dosłownością? Te pytania stawia Marcin Koszałka w filmie dokumentalnym, który jest obrazem przygotowywania się do śmierci znanego aktora – Jerzego Nowaka.

10: Przewrócę się albo coś? To ja za swoje się przewrócę!
Cytaty z dokumentu Ewy Borzęckiej są bardzo soczyste i nieśmiertelne. Film "Arizona" to z zabawny ale i tragiczny portret społeczności, osieroconej przez dawny ustrój. W popegeerowskiej wsi Zagórki, jedyną przepustką do chwil szczęścia i beztroski jest tanie wino.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl