Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Kultura i sztuka

11: Szkot potrafi
Szkoci, mimo schematów, które narosły wobec ich społeczności, nadal celebrują swoją tradycję. Ich kultura ma się dobrze i nie skąpią oni wysiłku, by pielęgnować swoje tradycje

12: Serialowe oswajanie śmierci
Śmierć w kulturze popularnej jest albo pomijana albo rozdmuchiwana. Współczesny odbiorca może więc liczyć albo na kolorowe filmy udające, że śmierci nie ma albo na makabryczne sceny śmierci, które mógłby służyć za podręcznik anatomii dla studentów medycyny. Polskie seriale jednak coraz częściej to przełamują.

13: Śmierć w ponowoczesności
Im bardziej cywilizowani jesteśmy, tym dalej odsuwamy śmierć. Dawniej, śmierć była uznawana za naturalną kolej rzeczy, dziś jest ona traktowana jako podstępny wróg. Medycyna dała nam potężną broń do walki z ostatecznością,więc tym bardziej boli nas to, że wcześniej czy później i tak polegniemy.

14: Wierna jak Kostucha
Pewne jest jedynie to, że umrzemy i nie uciekniemy od podatków. Jeśli pojawiają się zuchwalcy, chcący ominąć płacenia państwu – kostucha nie da się tak łatwo wyprowadzić w pole. Jest to wyjątkowo cierpliwa i uparta towarzyszka.

15: Czy grafiki to obrazy?
Za obraz uznajemy zwykle dzieło malarskie, wykonane za pomocą farby, pasteli czy kredek. Pierwotnie, odzwierciedlanie świata za pomocą malunku lub rysunku, wiązało się ze sferą magii – zaklinania rzeczywistości, utrwalania chwil ważnych dla danego plemienia.


Strona 2 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl